Vaccine booster

Hi semua.. skrg sy dh 37 minggu.. doktor sarankan ambil booster, sblum ni mmg nak ambil tapi lepas beranak. Apa pandangan semua? Dan ada tak yg dh pernah ambil booster sebelum beranak mcm sy?

17 Balas
Tulis jawapan

๐˜ด๐˜ข๐˜บ๐˜ข ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ฌ๐˜ต๐˜ณ ๐˜ข๐˜ฅ๐˜ข ๐˜ซ๐˜ถ๐˜จ๐˜ฌ ๐˜ค๐˜ฌ๐˜ฑ ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ฉ ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ฃ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ด๐˜ข๐˜บ๐˜ข ๐˜ค๐˜ฌ๐˜ฑ ๐˜ฃ๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ฎ..๐˜ต๐˜ข๐˜ฑ๐˜ช ๐˜ฅ๐˜ช๐˜ข ๐˜ด๐˜ถ๐˜ณ๐˜ถ๐˜ฉ ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ฏ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ช ๐˜ฃ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ..๐˜ด๐˜ข๐˜บ๐˜ข ๐˜ต๐˜ข๐˜ฌ ๐˜ต๐˜ฉ๐˜ถ ๐˜ฏ๐˜ข๐˜ฌ ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ฅ๐˜ฌ๐˜ต ๐˜ฎ๐˜ฏ๐˜ข ๐˜ฃ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ ๐˜ต๐˜ถ,๐˜ฌ๐˜ญ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ต๐˜ข๐˜ฌ ๐˜ข๐˜ฅ๐˜ข ๐˜ฃ๐˜จ๐˜ช ๐˜ด๐˜ถ๐˜ณ๐˜ต ๐˜ข๐˜ต๐˜ข๐˜ถ ๐˜ต๐˜ข๐˜ณ๐˜ช๐˜ฌ๐˜ฉ ๐˜ฑ๐˜ฐ๐˜ฏ ๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ถ๐˜ฌ ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ฃ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ..๐˜ด๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ช ๐˜ฌ๐˜ณ๐˜ฏ๐˜จ ๐˜ด๐˜ข๐˜บ๐˜ข ๐˜ฃ๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฌ ๐˜ญ๐˜จ๐˜ช ๐˜ฃ๐˜ฐ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ..

Baca lagi
2y ago

boleh walk in mana2 klinik yg ada sediakan suntikan booster. takde bayar apa pun.. boleh google senarai klinik.. sy xsure skrg ni ada lagi ke x..sbb sy booster bulan 3 hritu..

saya tak ambil pun , hahaha taknak lah sedangan vaksin yang mula2 tuh saya dah sakit teruk sampai kena warded 3hari .. teruk juga saya sakit haritu sampai tak boleh berjalan , malam sejuk sangat macam ais , siang rasa badan panas , makan takda rasa langsung boleh makan maggie dengan minum air suam je , tak berdaya langsung lah dan sakit kepala teruk sangat .. sekarang memang taknak ambik lah takut risiko pada baby ๐Ÿ˜ฃ tapi kk tempat saya dorang tak bising dan tak tanya pun sebab tak ambik vaksin booster ..

Baca lagi

sy langsung x vaccine. doctor & pakar kt hospital just tnya kenapa je. xda paksaan. kk je membebel, buat xtau. bkn anti vac, tp husb sy sejak booster asyik sesak nafas, demam on off tanpa sebab, darah kena jangkitan kuman masa awal2 lepas booster, jantung laju, skrg da x sihat mcm dlu. padahal husb sy seumur hidup xprnah ada penyakit n xpernah msuk ward. sihat. lepas booster, auto system immune dia mcm trgnggu. sy xnak ambil risiko. sy x jadi vacc.

Baca lagi
2y ago

bukan masalah fikir negative. tp antibody masing2 berbeza. kalau awk xalami apa2, bersyukur. kalau awk alami mcm husband sy, msti awk pn serik. ๐Ÿ˜

sy ambil booster bulan 3 masa kandungan 16 weeks x silap. skrg dah 36 weeks lbih..Alhamdulillah tak ada apa2 effect.. mcm sis dah 37 minggu, sy xsure nk sarankan ambil skrg/lepas branak. dua2 boleh.. mcm sy dulu ingtkan nk ambil lepas branak. tp nurse kk suruh lengkapkan vaccine. sy bukan antivaksin.cuma malas nk ambil awal. plan nk lpas branak๐Ÿ˜‚ tp tulaa. malas nk kne soal2.. so benda ni ikut pada sis ..

Baca lagi

jangan la ambik booster sis. byk dh kes tempat saya dengar bby ada msalah lepas ibu ambil vaksin.. ad yg bby meninggal dlam perut, keguguran, baby lahir kene demam kuning sampai sebulan lebih.. byk sgt kes. tolong jangan bhyakan baby dlam kandungan. kesian baby xtau pape. bertegas dgn doktor/misi .JNGN AMBIK Booster

Baca lagi

saya tak ambil sebab takut risiko pada baby , kk di tempat saya takda pulak suruh atau paksa nak ambil booster .. kalau puan nak ambik juga puan tunggu lepas bersalin baru ambik lahh takut ada apa2 effect pada baby ..

kalau nk amik booster masa prngt fikir sehabis baik dulu sis... kalau sis blh tahan dngn efect inject dia blh la... kalau xdpt tahan battle jgn bahaya.. tapi atas anti body masing2 fikir je mana ok untuk sis

TapFluencer

Jangan ambil sis.. Masa pregnant doktor n nurse paksa ambil.. Sy ckp balik, kalau ad effect kat baby awk nk tanggung ke.. Trs diam.. Sbb ad jgk member ambil booster.. Baby meninggal dlm perut

kalau boleh tunggu lepas branak sis. kwan sya pregnant 5month lps vaccine booster baby meninggal . mmg ad effect sbb tu kk kat sni xbg vaccine lg ,tgu lps branak

sy pun belum ambik lg . tapi misi ade ckp boleh je bsalin ade dua dos .. suami pun tak sarankan saya amik ape ape vaksin tengah ngdung ni..