pregnant week31, boleh makan panadol & ubat batuk x?

Hi semua... saya sekarang pregnant week31. #pleasehelp #advicepls #1stimemom nak tanya boleh tak kalau saya nak makan panadol/ubat demam & ubat batuk. tak tahan la badan panas dan tekak perit gatal

7 Balas
Tulis jawapan

Kalau ikutkan boleh je tp seeloknya panadol/paracetamol yg doc bagi. Ubat batuk pun sama. Dos lain bg wanita mengandung. Sy pun sampai skrg masih mkn ubat2 sbb asik demam spjg mengandung niโ€ฆbaby ok setakat ni still active/heartbeat regular. 37w6d

panadol biasa boleh. ubat batuk, lozenges xboleh. boleh makan strepsils. boleh cuba 1sudu madu+2/3 sudu perahan lemon bancuh ngn air suam. boleh search keyword "batuk imelda balchin" kat fb. saya baca dr situ

2y ago

terima kasih info ๐Ÿ˜Š akan cuba madu+lemon tu

kalau boleh puan jumpa doc/misi tanya .. saya bab2 ubat ni yang selain dari ubat untuk baby memang saya tak berani nak cakap ๐Ÿ˜… .. saya sendiri pun kalau demam memang tak makan apa2 ubat huhuu

2y ago

iya puan , apa2 jumpa doc/misi ..

Panadol boleh makan sis tp ubat batuk kena refer doctor sebab ada kandungan dalam sesetengah ubat batuk xsesuai untuk ibu mengandung

2y ago

oh boleh ya panadol. ok ๐Ÿ˜Šterima kasih

Dr ckp baru ni panadol paracetamol tu adalah ubat yg sgt selamat utk ibu mengandung tp ubat batuk sy tak pasti

2y ago

i see. terima kasih info ๐Ÿ˜Š sy nak try madu+lemon utk batuk

boleh mkn penadol 500mg jew xbleh lebih 6 biji sehari..law nk mkn ubat laen kne refer dktr dlu

ubat tak blh lebih 500mg.