Scan perut ?

Hi semua , hari khamis minggu lepas saya gi klinik nak buat upt tapi negatif dan doktor kata isnin kena datang klinik nak scan perut . Persoalannya kenapa nak scan perut kalau upt negatif ? Maaf saya mempersoalkan ๐Ÿ˜… saya baru 10 bulan kawin

3 Balas
Tulis jawapan

Normally 4 minggu tak period jika pregnant pasti akan dapat double line sama terang. If cek awal sangat & result satu lagi line tak terang staf klinik akan declare tak pregnant walaupun tgh pregnant. Doktor mungkin nak cek samada nampak kantung/cyst dll. Dia mungkin tak boleh cek waktu itu juga sbb doktor lain tgh mesin scan utk pesakit2 lain.

Baca lagi
2y ago

Butul sangat apa yg sis ni bgtau. Mungkin juga nak tengok keadaan rahim. Kalau rahim menebal itu satu tanda yg mgkn sis mengandung tapi masih awal.

sis beli je upt jenis strip banyak2 kat shopee pun ada jual . beli 10miui sensitivity punya. boleh test sendiri je nanti . maybe doktor nak check rahim la kot tu , kot lah nak check cyst atau pcos ada atau tak .

sama laaa 10 bulan jugak usia prkhwinan..alhamdullilah sye dah 6w...lewat period 6 hari sye cek..upt naik dua line terang...moga ade rezeki sis jugak eaa..aminnn