14 Balas

sy start dari pregnant sampai bersalin sy alahan gatal2 satu badan terutama betis, peha dan bontot😂😂.. muka je cantik xgatal.. dh keluar seketul baby elok hilang dibawa angin gatal2 tu dia tinggal parut je sampai sekarang baby dh 7m masih parut x hilang.. apa sy buat mula2 jumpa doktor n doktor bg sy ubat mkn n sapu.. lama2 masih xok dok advice sapu pelembab je dekat tempat gatal sb alahan kulit kering sampai jd gatal..sepanjang pregnant sy duk dalam econ je tido pun dlm econ even hari sejuk sb duk dlm econ baru buat kulit sy kurg gatal.. gatal sy sampai jenis berair tu sampai ada kluar bau yg busuk..

ada. 1st trimester gatal kat betis. naik ruam halus. saya sapu calamine lotion yang biasa guna bila gatal. dah ok bila masuk 2nd trimester ni gatal kat perut & breast pula 😅. kakak selalu pesan jangan garu perut tu nanti berparut. husband pun selalu tegur dah kenapa ni dok garu ja perut tu. nak kena ikat tangan tu haha yang kat betis tu rasanya alahan. kat perut & breast tu sebab perut makin besar meregang. breast pun sama. sekarang sapu bio oil. dah ok tak gatal. mungkin kulit kering time meregang tu jadi gatal. dah sapu lotion okla dia.

saya . masa belum tahu preg gatal satu badan . tapi mlm masa nk tido. . abis Luka Sana sini . tapi tak teruk laaa. bile da tahu preg terus ilanggggg gatal nyaaa . hahah macam nk bg petanda jee suruh test upt

Sy start 2nd trimester gatal2 badan, tangan and kaki teruk. Sebelum pregnant tak ada masalah apa. Dr cakap normal je alahan utk ibu mengandung. Just boleh letak lotion sbb Dr tak galakkan apa2 ubat

Saya siap ada mcm kayap tu wakk. Gatal dia tatau nak cakappp. Bagitahu misi pun dorg kata kalau bg ubat pun xkan hilang slagi xbersalin. Dah macam ape dah kaki ni. Kite guna allano je bagi kering

Saya baru dapat tahu pregnant tapi mak saya ada la bgitau saya jangan garu2 pada perut kalau gatal. Nanti dia akan tinggalkan parut yg tak cantik kat perut. Dan ianya susah untuk hilang

haah mcm saya pun ada gatal2 1 badan. padahal sblum pegnen bersih je badan, ni pegnen naik ruam 1 badan. sy applt lotion atau bedak je kakau gatal sgt

hari2x duk hadap gatal ni. tambah saya mmg jenis alergi tapi tak bole makan ubat kan. tapi saya ada pakai minyak bidara, kalau gatal mmg auto hilang.

TapFluencer

Saya gatal sikit2 je tak kerap. Mungkin puan hadapi alahan kehamilan . So, elakkan perkara2 yg buat puan alahan. Jngn garu ye...

start 34weeks.. habis badan gatal².. hrp² pas bersalin hilang lah gatal² tsebut.. dan hilang segala parut yg ada😢😢😢

Soalan popular