18 Balas

sy housewife, takde income bulan2 tu dr kerja tp backup duit sdri insyaallah ada. mak sy sdri housewife takde kerja tetap sbb ayah tk bagi. tp ayah bg keluar sebagai 'menabur budi jd insan berguna pd org lain' volunteer mengajar sana sini, sambil tu dia ada bisnes jgk tp lebih kpd jariah punca pahala bkn punca pendapatan sgt. kira kewangan family 12org 100% ayah. mil sy plk housewife jgk tp takde buat apa selain hal rumah. awal kahwin mil selalu tanya tak kerja ke, sy senyum je... mak kata buat la sesuatu, mak bkn apa, atleast awak ada back up, jgn jd macam mak (air mata dia mengalir). dia cerita, "dulu...........tp mak takde duit sdri, jd mak kena sabar je stay sini" "tapi anak mak tak buat mcm tu insyallah menantu mak ni takkan lalui." now sy anak 2y dah masih tak buat apa selain hal rumah ni, saya blh multitasking tp kudrat ciputtt, dah buat itu ini hal rumah penat pastu mula la kesabaran senipis tisu sikit2 nak marah, anak la jd mangsa nnti. dulu bujang kerja penat blh rehat, ada anak kalau penat celah mana rehat nya, lg2 anak dah tak tidur siang

Hye Saya sedang alami dah hampir 10thn Sebelum kawen saya bekerja Lepas kawen suami tak bagi kerja suruh duk rumah jaa Mula2 memang rasa macam nak gila sebab duduk jaaa takda buat apa sebab dah biasa bekerja kan Mula2 kawen pernah jugak miL tanya nak kerja tak dia nak tolong carikan, tapi suami saya sendiri cakap dengan miL dia taknak saya kerja… sejak tu takda sapa pernah tanya or offer kerja😅 Bab kewangan tu suami dah bagitau awal2 before kawen masa dia cakap taknak saya kerja, dia akan bagi saya la bulan2 untuk belanja saya… Alhamdulillah memang suami bagi la sejak kawen sampai sekarang… Nak kata mewah tu taklaa… kadang duit tu saya tak guna pon lebih banyak kepada buat saving… Pernah jugak jadi drop ships kwan2 tapi tak lama sebab terabai anak2 masa tu… so stop… sekarang takda buat apa… Anak2 dah sekolah semua, saya guna waktu pagi untuk me time Nanti tengahari anak2 balik sekolah masa dengan anak2 pulak… Itu la rutin dok rumah😂

Kan sis, Ayah saya pun xde nk kepochi mcm tu sekali. 😅

Sya housewife dh 5 thun..anak ada 3thun&10 bulan…org2 mmng akan ckap .”kerja laa cari duit..suami tu bkan ada slalu ngn kita” sya fham knapa org2 ckp mcm tu..tpi ya la kita nk explain pnjng2 pn org x akan fham..org sruh sya ngasuh bdak..bkan sya x nak..sya tau limit kesabaran sya ni mcm mna😅rsau klau trmarah ank org..lagi2 sya ada 2 ank kcil yng tngh bnyk akal..mmg hari2 burn out sngat.. Sya ni mmng nk sngat krja..tpi suami ckap selagi dia mmpu kerja biarla dia tnggung..katnya tugas sya mndidik ank jga anak je..sy ni kesian je sbb dia buat 2 kerja dlm sehari..klau bab rezeki mkanan tu biasa laa ada hari peti ais penuh ada hari kosong..tpi alhamdulilah dpat mkan biarpn telur ke manggi..syukur jga anak2 x memilih mkanan..mkn je apa yg ada..klau ada org sruh kerja..ckap je sya kerja laa kat rmh tu bahagian oil&gas Semoga ibu2 housewife atau yg bekerja dilimphkan rezeki dan diberikan kesihatan yg baik2..aamiin❤️

Saya faham perasaan sis sbb dlu sy pernah jadi housewife selama 4 bulan. sy mmg agak pressure teruk masatu sbb saya ada komitmen saya sendiri yg membuatkan suami saya perlu support bayar komitmen saya bulan2, tambahan dalam tempoh tu, saya xmampu bagi duit belanja pada family saya mcm sebelum ni. Akhirnya sy memilih utk bekerja sehingga sekarang. saya pun tgh sarat mengandung, tengah menunggu hari ja ni☺️ Walaupun saya bekerja sekarang ni, saya tak pernah downgrade wanita² sekeliling saya yg fully housewife. it's okay sis, enjoy your housewife life. Usah kisahkan kata orang, as long as suami sis okay, sis xperlu buat apa² untuk puaskan hati orang. Posisi sis sekarang ini adalah impian setiap wanita yg bekerja mcm saya, tapi saya masih takda peluang untuk jadi mcm sis buat masa ni😊

Saya housewife masuk tahun ke2. Anak 2. 1tahun10 + sebulan.sebelum ni Ada buat bisnes online. Tapi bila pregnant second baby jadi Malas.dgn nk layan toodler lagi. Suami mmg dari sebelum kawin lagi ckp mmg dia nk Saya jaga ank2 sendiri bila dh kawin. Mil xpernah tanya pasal keje. Mak sndri pun xsuruh cari keje. Cuma suruh isi SPA😂 je.. Saya Ada simpan angan2 nk keje bila anak2 dh weanoff nanti. Tapi time tu xtau la Ada orang nk ambik keje ke x. agak terasa bila kawan2 hari2 post status pasal kerja. Tapi tula, rezeki kita xsama. Saya dh berkahwin anak 2.kawan2 Saya ramai yg belum kawin. N dh kawin masih xde rezeki anak. Yang dh kawin ada anak tapi mengeluh penat kerja.

saya pun housewive yang tak ada apa2 side income jaga anak saja , baru2 ni saya interview spa saya berbual dgn dato Seri Dan dia tnya saya berkerja sebagai apa , saya jawap saya surirumah tak berkerja uruskan hal rumah sahaja harap suami 100% , dato tu pun jawap kenapa nak rendah diri surirumah kalau tak ada lingkup rumah tu tak jadi kerja , bagi saya kita berkerja atau tak masing2 ada cabaran , macam saya tak ada mil , jadi yg kerap tanya ialah kawan2 supaya kerja nak kena backup itu ini yang saya cakap saya bahagia jd surirumah Dan saya tahu rezeki sentiasa cukup walaupun x mewah , proud to be fully housewive Dan I proud dgn kawan2 yang working mom juga ❤️

sblm kawen sy kerja...org bgaji besau .sbb kja swasta..smua bnda dpt..bila jadi bini org..ank trs ada trs brnti kerja🤣xpernah lagi mak atau mil tnya nk kerja atau nk buat income ker tak..masa sy rajin..sy buat bnda ikut mood n ikut apa saya nk...sejak setahun ni sy jdi mls...😄tp nafkah dr hsbnd bln2 ckup lah tuk sy hpy2..nk makan apa nk bli apa...kmi ckup2..mewah kaya raya tak..tp happy2 jalani hari2..lagipun best sbb diam umah sndiri..xda dgr komplen dr mana2...hsbnd sndiri xda bnyi..so kita diam2 jer klu ada yg tnya atau suggest itu ini..mgkin mereka caring dgn kita..ambik jdi topic jer...

sy housewife. dlu keje skali ngn suami. masyuk la. tpi lps dpt tau pregnant yg sulung 4 thn lepas, suami mtk jdi housewife. awal2 memg boring. tpi bila dh lama enjoy je moment jdi housewife. ada je yg tanya kenapa xnak keje, xbosan ke, xnak ke merasa pakai cantik2 ke.. tpi bgi sy ckup dh smua yg bagi. wlaupun x semewah org lain. suami hulur duit utk beli makeup atau baju2. suami pun ringan tulang tlg keje2 rumah kalau sy penat. jdi kalau org nk mengata ke apa. sy pekakkan je. yg penting kita bahagia dgn cara kita. ❤❤❤🥰

saya 10y jadi housewife (jarak 3 anak 2y).. waktu tu memang saya focus pd anak² je..tak buat apa² walaupun cukup² makan je .bila anak no 3 dah 6y n ingat dah takde yg no4..so start kerja.. seronok sgt dpt income sendiri..tapi tak sampai 1y kerja..dapat no 4..time Tu speechless n frust sgt²..tapi saya fikir +tv..mungkin Allah nak bg rezeki lg besar..so,now jadi housewife n focus pd anak² balik.. Alhamdulillah rezeki sentiasa ada..😊

hi juga sis..sya housewife juga..cuma sekarang dan suami dah nak berpisah sebab x tahan dgn perangai suami yg sering tuduh tanpa bukti..dh lah skarang pragy 32week..skrang strungle buat bisnes online sikit² untuk saving masa branak nanti..suami pula xda kabar...hilang dari radar..wsap siap kena block...tp hati kena kuat demi ank²...cuma sekrang lebih fokus kepada ank²...pasal suami pula..lepas berpantang baru sya uruskan balik di mahkamah😌😌

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan