158 Balas

sy skrg nk masuk 33 weeks bawah perut sllu mengeras..mcm tekan2 gitu..lpstu bahagian celah miss v trasa pedih n sakit bila berjalan..tp tkde melecet pun ..risau la kadang2.

sama sy sis.. sakit jgak kat bahagian pelipat pehe sebelah kemaluan kanan.. nyeri btul rasa sakit..

sya bru kluar wad klmarin.33wk tiba2 ada rsa sakit perut kontraksi skit.pergi hosptl trus admit.doc tulis situ tightening. cek ctg,bukaan cm ada buka 1 cm.doc drip air&jarum 2 x utk matangkan paru2 baby..psediaan tkut bsalin awal.dia ambi swab tkut kncg kotor@keputihan.smua ok n akhrnya blik.lpas ni sya akn admit msa 38 bsalin awal sbab gdm

saya pun baru kuar wad smlm 33 week sakit perut tiba2 mengeras tapi jln tak buka lgi doctor Ada brthu klu dah sakit kuar darah dgn air ketuban kuar byk terus g hospital jln tggu lama2 takut anak lemas tau termkn taik sndiri

Alhamdulillah. tahniah sis. Saya 2020 czer bb lelaki yang beratnye 2.1kg jer tapi dah cukup 9 bulan dah. Asalnya bb Saya kurang berat ditambah pulak dgn air ketuban kurang. Cuba utk bersalin normal tak boleh so doct terpaksa buat emergency czer risiko utk bb takot lemas atau dah terbelit tali pusat. Alhamdulillah. Sekarang anak dah 2 tahun plus.. berat pon tak sampai 10kg tp sihat walafiat lasak pon boleh tahan.. aktif laa.

kenapa bsalin 33week.. ade turun tanda ape2 ke sis.. mcm sy kerap sangat sakit Dan baby mngeras.. dah 2 hari.. tp sy tak pergi hospital lagi sbb xde turun tanda ape2

Saya pun baby asyik mengeras malam dh 3hari tapi mlm je .risau pula bila baca Komen.

Saya pon da 33 weeks. Bgn tido je rasa sakit kt pinggang belah kiri je. Lepas 30min baru dia hlg. Sakit tu mcm rasa nak tertgl pinggang tu pas tu discharge keputihan tu makin menjadi. Anyone know why? Ada sesiapa yg penah kene mcm saya x?

dah dua kali buat hvs,kena pergi hospital ke..risau nnti bila dah pergi.. hospital suruh balik plk😁🤭

VIP Member

alhamdulillah..tahniah ya..doakn sye juga..skrg nk msk 33 weeks da rse skit2..+ cerclage..ikut appointmnt lgi 3 weeks..

Hi awk pkai cerlage ke? Sy arabin , bersalin berapa week?

mommy tahniahh! kluar awal tu.. hope baby sihat and mommy nya sihat.. selamat berpantang and jaga diri ya baby n mommy.. awal mcm tu kena perlu perhatian lebih.. semoga semua urusan dipermudahkan aamiin

Boleh saya thu.. Knp sis brsalij awal ek.. Ada apa2 masalah ke.. Ke memg bby nkbkuar awal..

ade keluar air.. spenda basah tp xde bau

Selamat berpantang dear. Doakan kami mommy2 kat sini selamat melahirkan dengan mudah juga. 🤗

wah taniah sis...sya dri 33w2d ada bergini Ney pun dh ada bergini 1.perut mengeras on off 2.asik msuk tandas jah 3.sakit celah kakang itu makin kuat rsa 4.pingang pun jdi sakit2 5.tak larat sgt² 6.tak lalu nk mkn 7.bila kita duduk cangkung rsa mcm2benda nk keluar tp sya stay positif je lah...esk dh 34w

kita sma...hari ni cek up sorang...syok driving eh krem pulak kaki🤣perut kat stereng keta...bahagian celah kangkang dgn tut pun dh mmg nyilu sngat..nk mlngkah tu pun imagine terberanak😆

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan