10 Balas

VIP Member

saya 38w3d juga arini. aritu dapat trikh admit dri dok, 8 jul Bru bersalin. overdue 7 hari dia bagi .sedih nyaa. saya kalau boleh xnak overdue. takut czer. mcm anak 1st dulu,overdue.last2 czer sbb poor progress n baby lemah. nak berjalan ke naik trun tangga ke skrg saya btul2 x larat dah, berdiri Lama skrg pun dh xboleh. rasa cepat nak pitam. n jadi sesak nafas. Prut saya plak dah makin kebawah.

34 minggu ke atas pun dah mula rasa sakit pinggang, sakit celah peha. tanda bersalin kalau sakit pinggang sangat selang setengah jam sekali, 10 minit sekali dah boleh pergi klinik. ibu jangan lupa makan sebelum masuk labour room ya tambah tenaga sebelum meneran ♥️

betul tu . makan kurma sebanyak yg boleh . biar ada tenaga nti .

kita d fasa yg sma sis, next week last klinik cek perut, try tnya nurse td kepala baby separuh jea msuk laluan,so sy kna byk buat senaman utk msukkn bby ke laluan, utk elak lma skit tahan skit n klau bole tak nk bjahit...

Saya pn baru hri nie 38week baby kerap mngeras dah pingang pun dh ad sakit get ready je🤭 berat bby pn 3kg doktor cakap☺️ semoga bersalin dgn mudah yg sma due date 4/7 nie

kita sama due date...

sama sy 38w 4d. dah ada kt hospital sbb BP tinggi masa checkup kt kk😅 bila sampai hospital ok pulak BP nya. hrp terus bersalin la bila dh masuk hospital ni..celah kangkang sakit sgt dh

harini msuk 38.. hrap2 bby kluar awl... bby pum kerap mengeras. cume xde sakit dan gerakan bby okey

Ok, sy cuba dlu tips ini .. tqqq

salah 1 tanda nk bersalin tu sis. dh blh get ready anytime. sye pun dlu mcm tu jugak, baby lahir 38weeks+

Alhamdulillah.. harap2 dpt laa bsalin minggu depan 😇 risau teroverdue 😆

sama mcm sy,due 1/7...30/6 dh kna serah diri gdm on diet

Normal sy sekarang 39.4day x ada tanda lagi

sama mcm sya tpi bru 33week 2days.

semoga sis d permudahkan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan