12 Balas

Warba jenrnih telur tu memang tnda waktu subur.tp menjamin akan menjadi.kdang ovum kuar jgk tp x matang utk disnyawakan.kadang ovum mtang kuar tp tiub pulak blog so x dpt nk dting ngn sperm..kadang sperm kuality x ok so mls berenang nk jmpa ovum.tula yg sy lalui dr cek opk ke bbt last2 doc bantu bg ubt clomid.cek telur hri ke 10..bila ada ovum mtang bru doc pecahkn telur n sy opk cek mlm tu bru 2line pekat n bru bersama..bru lekat..pcos kiri kanan dan tiub blog sebelah kanan...alhamdulilah skang 33w ttc 5y..

tu subur maksudnya sis saya pun belajar dari lendir instead of buat opk, selalu terlepas buat bila jadi putih telur then boleh bersama dgn suami hingga lendir tu jadi putih mcm keputihan, selagi check mcm putih telur silakan bersama memang tgh subur moga ada rezeki sis

Mucus kesuburan. Itu x menjanjikan kamu hamil jika x penghasilan ovum yang matang. So kena try n error... Sebab bukan every month kilang telur menghasilkan telur. Dan bukan kedua2 belah menghasilkan telur serentak... Setiap bulan berselang seli pengeluaran telur.

cuba sis beli opk dekat instagram. berguna juga untuk tahu waktu subur kita lepas habeh period . saya guna tuh alhmadulillah menjadi kandungan saya.

VIP Member

Tu maksud nya tengah subur.. Kalau bersama suami,changes untuk pregnant tinggi.

try ambil folic acid sis, in shaa Allah bleh menyuburkan kita utk pregnant😇

Subur..in shaa Allah.semoga dipermudahkan

VIP Member

rujuk doc sis. keputihan ada mcm2 jenis.

VIP Member

Sis dgn suami jaga pemakanan juga ya..

Tanda subur tu sis.. 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan