9 Balas

Saya pernah ada kt situasi ni… anak asyik nk menetek je… pelik sgt… mcm tk kenyang2, bila try picit puting ada je susu keluar… seminggu lbh tinggal pump, selalu direct je sbb penat sgt anak pulak kuat meragam…Bila try pump balik 1oz pn susah dpt… maybe susu badan dh adjust ikut demand anak. Masa tu saya taktahu… so saya buat lah power pumping bagai nk bnykkn susu balik, dah anak pulak asyik minum guna botol je sbb puas dpt tgk berapa amount dye minum… sudahnye sampai skrg saya susukan anak kena pump dlu sbb anak dh taknk direct breastfeed… penat ya ampun… menyesal pn ye sbb direct feed lagi senang 😭 #EPmom nasihat saya puan keep on bagi anak latching sbb hisapan baby tu yg boleh banyakkn susu ibu, lps habis susukn anak baru try pump. Dpt 1oz pn tkpe. Jgn give up. 1oz tu blh buat stock. Bila hari2 pump nnti susu akan bertambah, tp jgn tinggal susukn anak direct tauuu!!! Nnti menyesal mcm saya

Ya xmudah!!!😭 Baby kuat nk hisap..tp saya punya lngsung xda air..xpa sya xnk frust. Saya akn usaha ... Sbb saya prnh dgr nurse ckp,mindset kita yg plg penting ..main peranan Jgn prnh pts asa. Saya tahu bkn kita sorg hadapinya...ada ramai lg..tp kena kuat utk anak... Kuat dan trus kuat... Menangis hati ini,tp saya tahu stiap yg jd pasti ada sbb..ada hikmahnya😇 Saya doa kita smua kuat ya mummy♥♥♥♥♥

Momyy jgn stress ya. Lg stress lg takda air susu nnti.. relax.. rehat secukupnya. Klau bleh urut urut lah.. mcm sy, sy makan durian and bykkan makan lobak putih. Alhamdulillah meriah.. buah longan kurma pon bleh bnykkan susu momy.. sabar yaa. Sy faham xmudah. Jgn putus asa.. jgn menyerah. Semoga dipermudahkan urusan momy.

cr group fb ni sis.. ade class on9 dr pakar bertauliah, bleh tanye mcm² kat sne, ade byk info kat sne.. bykkn mnum air msk/mineral, jgn stress, mindset kne kuat nk susukn anak sampai 2thn.. sy doakan sis trs istiqomah.. smga dipermudahkn sgla urusan..

dah request seminggu tk approve² lgi

Journey nak menyusukan anak ni kena relax dan enjoy sis.. jgn push diri sgt. Jgn stres, tu la killer utama susu xmaw keluar. Selain dari diet harian, cuba urut ka.. ambil supplemen yg sesuai bg nak meriahkan susu.. InShaaAllah blh tu.

1) jgn stress 2) tido yg cukup 3) amalkan makanan yg sihat n seimbang 4) milk booster bleh beli 5) kurangkan mkn nasi bykkan lauk 6) minum air kosong at least 2L sehari

normally utk organic milk booster ni dia ada kurma, badam, longan n ada lg buah n kacang yg ada.. tp klu nak senang bleh beli yg dah siap pack, senang tinggal rebus dan minum je, jimat pun jimat .. so far sya amalkan mmg berbaloi, dlu nak dlm 1onz pn susah jugak sbb baby kna warded sbb tak operation tp lps tu alhamdulillah 50onz bleh dpt bila pam dua² belah ..

setiap pagi sy mkn ubat mamom utk susu byk n pekat, lps tu minum susu Horlicks panas.

menjadi ke sis consume mamom , sye consume 3 botol tpi tk jdi ap

Boleh urut dan makan makanan yang boleh banyakkan susu. Jangan stress ye.

urut. mkn kurma. minum air barli.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan