Sekadar bertanya bukan untuk dijudge

Saye resah, saye gelisah, saye takut, macam2 laa perasaan. Lagi seminggu nak checkup anak 5 bulan, mase 4 bulan berat 4.9. Harini try timbang sendiri baru 5kg. So naik dalam 100g je dalam mase hampir sebulan which is saye tau misi akan cakap tak normal. Taktau laa ape yang patut saye fikir sekarang ni, kadang2 rase gagal betul saye jadi ibu. Bile lipat baju tengok saiz baju ade yang newborn, ade yang 0-3, tengok orang update sane sini anak semangat2, sedihh sangat. Ade ke mommies same macam saye? Ape mommies buat untuk tenangkan fikiran mommies dari fikir bukan2? Sebab ade yang pernah cakap kat saye, anak yang perkembangan die macam anak saye ni takut ade masalah. Saye jadi gelisah bile bace. Tapi alhamdulillah anak saye da boleh meniarap, ke even da boleh meniarap pun tak menjamin perkembangan anak tuh normal? Hm saye ni da laa overthinking. Anak saye full bf. Baru baik demam. Makin taknak nyusu, sebelumni try fm tapi reject, harini baru die minum fm tapi tak sampai 1oz. Susu badan pun da deop since baby nak masuk 4 bulan. Try amek booster pun memang tak boleh nak meriah balek. Entah laa. #firstmom

15 Balas
Tulis jawapan

chill sis. anak sy 7 bulan bru 5.4. Alhamdulillah xde masalah. dah merangkak, dah duduk n dah memanjat. saya pon mcm sis. setiap kali check up, mesti takut, mesti gelisah. anak sy pon fully breastfeeding. sy ckp dlm hati. anak aku ade kelebihan sendiri. InshaAllah sampai datu masa tu berat n tinggi akan ok. mmg sakit nk menghadap kk setiap buat. sampai 1 ketika sy rasa x mo bw p check up

Baca lagi

anak sy pn 5bln kne refer doc sbb berat 2x line kuning.. kdg nurse ni dia terlebih prihatin.. tp bile kne refer doc, doc ckp sy xrisau sgt asal ade naik berat tu shud b ok.. so ok je.. janji sis tgk anak aktif n sihat, xyh overthinking sgt k šŸ˜˜ ank buah sy 10thn dok compare2 ank sy dgn ank kwn mama dia tembam2.. sy buat pekak je šŸ«ØšŸ«Ø kecik2 da pndai compare2 geram je kte šŸ¤£

Baca lagi

RilekĀ² je sis.. abaikan je ape org nk cakapā€¦ ank saye 6 bulan berat die 5.8kg je.. susu fm pon die kurang susu.. siap nurse tu ckp lagi baby saye bantutā€¦ pastu jumpa doktor alaaa baru lagi die belajar mkn.. xleh lah nk kate baby saye bantut.. padahal abg & kakakĀ² die membesar dgn sihat je.. siap tinggi lagi dari ayah die.. biase la sis mulut orgā€¦ ignore jeā€¦

Baca lagi

terharu baca komen semua ibu ibu positive sangat šŸ¤šŸ¤ saya pun baby lahir 3.01kg lepas tu drop ke 2.77kg. lepas sebulan berat 3.77. nurse kata graf tak cantik, terus rasa down stress pikir sampai takut nak next appointment. harap okay untuk check up 2 bulan ni šŸ„²

doa bnyk2 sis...semoga dpermudahkan urusan smuanya...anak saya dah 3 tahun 4 bulan, perkembangan normal tp beratnya antara 10.5kg ke 12kg...skali ja naik 12kg...lps tu dalam range tu ja la beratnya smpi skrg...nak jadi atlet agaknya nišŸ¤­