Mengidam 😭😭😭

Saya teringin nk makan samyang carbonara 😭😭😭😭😭😭 boleh tk mengandung mkn pedas 😭😭😭😭😭 help #bantusharing

16 Balas
Tulis jawapan

Sy setiap bulan kdg2 stiap 2 minggu mesti terliur nk mkn samyang carbonara mse preggy.. Tp mesti standby susu kt tepi.. Balas balik dgn bnda manis. Susu saje pun dh memadai.. bnda manis lain kang jd gdm pulak haha. Alhamdulillah tkde pape.. baby dh selamat lahir & skrg 5 bln lbih dh still makan kdg2 even mnyusu..

Baca lagi

ms 1st trimstr mkn pedas, sy trus skt perut cirit birit. pdhl tomyam tu sy mmg slaku mkn sblm pregnnt. doc nshtkn jgn mkn pedas, sbb klo cirit birit boleh jd dehydrate & kguguran. 2nd trim sy dh boleh mkn & x skt perut. kne ikut la perut msg2 mcm mne sis

Boleh je. Sy dari awal mengandung sampai skrg 22 weeks mkn pedas pedas yg melampau punya pedas πŸ˜… klu tk pedas sy tkde selera. Alhamdulillah check up baby buat detail scan pun normal je. Ikut ketahanan badan klu mmg tahan pedas tkde masalah

makan la sikit dulu.. jgn mkn byk2 plak.. risau perut x tahan.. sy mkn je pedas, tp hadkan jgak.. baru je td mkn ramen pedas tu πŸ˜….. jgn lupa minum air bg byk..

sedapnya.. sebelum saya makan pedas gak, maggie goreng pedas tu 2 bungkus saja sekali makan. tapi yang brand biasa jela.. so pedas nya moderate je

saya baru lepas makan spagheti carbonara samyang... Mmng teringin.. tpi lepas makan pedas .. Saya banyakkan makan manis2 ... Td order big apple ..

Pedas tu perut saya mmg boleh tahan cuma saya concern mkn instant food, saya teringin mkn samyang gak tp risau kandungan msg dan sodium

boleyh jea sis...jgn letak sosnya bnyak..letak sikit jea...klau carbonara xpedas sngt...sediakan air Susu tuk ilangkn pedas

innshAllah boleh ja,cuba dulu sikit kalau tak ada rasa sakit apa2,tindak balas dari perut tu,makan ja ,saya Pon makan pedas

Wow, takutnya perut meradang sbb pedas. Kalau sis jenis tahan pedas masa pregnant boleh rasa sikit. Kesian.