SHARE APA YG SAYA TAHU : #2-PEMAKANAN

?Saya suka makan ikut sedap tekak, awal pregnancy smpai sekarang sy suka makan benda pedas dan mmbuatkn sy xselesa kt bahagian perut sampai ke tekak. Pedih ulu hati. Rasa nak muntahkan balik semua yg kita makan td. Lepastu sy ingt sbb mknn tu terlampau pedas je, jd sy cuba makan kari yg xpedas pun sama, sy makan rendg tak pedas pun sama?. Rupanya.... Nasihat Nurse : ?Masa pregnant ni kalau boleh elakan makanan pedas dan berempah. BEREMPAH jugak boleh buatkan kita xselesa dgn badan kita. Nak makan boleh tp amount nye sikit je. Banyakn makan buah @ minum jus buah2an. Apa yg saya buat : ?Saya elakan makan terlalu banyak makanan yg pedas. Makan asal ada rasa. Yg berempah mmg sy terus tolak tepi?‍♀️. ?Sehari 2cawan susu. Makesure jangan beli yg full cream, nnt baby dgn mommies skali jd semangat. Sy minum susu Hl je. InshaAllah kenyang je perut?. ?Bilah dh termkn benda pedas dan berempah, sy terus minum air masak sejuk banyak. Walaupun xmelegakan banyak, sikit pun jd lah?. ?Setiap hari makan buah buahan. Walaupun sebiji dua, tp jgn pi tibai buah durian pulak. Jdkan buah sbgai snack. N jgn lupa amik kismis jugak?. ?Setiap pagi amik obimin, minum dengan sunquick ataupun mommies boleh buat air fresh oren sendiri kalau rajin nak memerah pada pagi yg indah dan tenang. Sebab kalau amik obimin dengan air masak, bila sendawa rasa dia mcm besi buruk?.

11 Balas
Tulis jawapan

👍👍👍