52 Balas

bincang dgn doktor.. walaupun suami ketua keluarga tpi bab gugurkan baby tu salah. benda salah ni kita tak boleh ikut.. percayalah sis. baby tu pbawa rezeki. mcm mna susah sekli pun tetap dia ada rezeki. ada kwn sy bersalin czer, ank baru 3 bln dah prgnant blik. mula2 tu dia tertekan sebab tinggi resiko tpi syukur sepanjang mengandung. dia xda morningsickness, xda masalah smpailah bersalin. lps bersalin suami dia dpt bonus 3 bln gaji.. tuhan tak akan bagi kita sesuatu jika kita tak mampu. 😊

Makcik saya pun kes macam ni. Dia still lahirkan dan bagi orang lain yang nak jaga baby tu. Sebab dia memang tak mampu. Alhamdulillah keluarga angkat pun baik je. Ada hantar gambar dan anak tu memang kenal keluarga kandung dia. Sis kene cari orang yang betul2 baik jela untuk anak sis tu. Dan ingatla, kalau duit punca nak gugurkan anak adalah dosa besar sbb setiap anak dah tertulis rezeki mereka. Kalau nak gugurkan sebab kesihatan ibunya, lain pula ceritanya. Moga dipermudahkan sis

Semoga ada rezeki awak dan baby .. Semoga dipermudahkan

Sy faham bukan semua lelaki nak bersama akan pakai kondom. Mesti akan kata tak best, tak sedap. Tp kita isteri kena tegas juga bgtau anak kecil lg nih tlg bg kerjasama kalau tak mmg blh mengandung lg sbb takde pakai apa2 protection. Jmpa doktor dulu minta pandangan doktor samada masalah kesihatan sis tu blh teruskan kandungan atau blh gugurkan. Jgn nak pergi gugurkan terus je kat klinik luar sana tu. Kesian baby tu dia taktau apa2. Dia terjadi pun hasil benih ibu dan bapa dia.

kesian tu baby sis...ada juga saya nampak baby Dya masih kecil tapi ibu Dya pregnant lagi..tapi saya tengok ok jak suami nya sis...saya PON tahun lalu bulan 2 baru habis bsalin bsalin SC..tapi Allah kurnia kan lagi..sekarang saya dah masuk 5bulan 3hari...biasa LA nurse SMA doc memang ada bising bising..bukan bising apa sebab Dya risau ibu dan baby Dya...tapi sis jangan LA smpi mau cuci tu baby kesian Anugerah dari Allah...terimah saja sis...😌....🙏

Hai awk.... sebelum awk buat apa2 keputusan awk fikir dulu sedalam2 nya.. adakah kalau awk cuci rezeki awk akan bertambah? Insyaallah setiap anak ada rezeki nya.. Hanya Allah yg tahu.. sy tak nak cakap apa2 sebab saya pernah duduk ditempatkan awak saya pernah rasa mcm mana awk rasa tp syukur Alhamdulillah Allah permudahkan segala gala nya... Awk fikir kesian insan kecil dirahim awk tu...

Sedihnya memikirkan nasib anak ni. Kalau diteruskan kandungan, takut terseksa anaknya nanti kalau bapa sendiri tanak anak dan pilih kasih dikemudian hari. Kalau digugurkan, dia nyawa tak berdosa. Semoga Allah pelihara anak tu walau apa pun keputusan ibu bapanya. Tolong sangat-sangat makan pil perancang ke pakai kondom ke lepas ni kalau tahu, dah tak boleh ada anak 😣😣

First time saya baca comment2 kat sini mcm comment fb 😂 very harsh and x menjaga perasaan langsung! Buat si ibu, jaga diri tau? Sy rasa sebelum puan buat keputusan, lebih baik puan consult Dr utk mntk pendapat yg lebih baik. In the same time, mntk juga pendapat ustazah/ustaz mengenai kekeliruan puan dan suami. Semoga puan dan suami dpt jawapan yg terbaik. Puan kuat ya! ❤️

Semua yg post comment dekat sni pn main fb sis, apa nak diherankan klu rasa comment sni xde beza dgn comment fb. Manusia biasa katakan bukan siapa2 jg dah lumrah hidup manusia nak share pendapat masing2, sis yg dah share pnglaman dan minta pendapat sni pn bkn bdk kecil kot dah pndi fikir mna baik dan mna buruk. Dia post dkt platform ni means dia dah ready baca brmacam jenis respon dari ibu2 lain x ke betul? Xpe la pndpt org nak share kita xblh nak cntrol sbb tu hak drg, kita cuma dpt bantu akak ni bagi sokongan doa dan kata2 smngat supaya dia terus kuat.

janganlah gugurkan.. rasa macam bunuh anak sendiri ja.. maaf kalau kasar.. tapi saya pernah gugur waktu tu anak 1st baru 6 bulan..saya x sedar saya pregnant.. tiba2 gugur kluar seketul.. kecil lagi tapi dah nampak bentuk sikit dah.. rasa bersalah sangat dgn janin tu sbb x jaga elok2.. tapi bukan rezki.. suami saya lepas tahu pun agak sedih

faktor kesihatan je yg membolehkan untuk gugurkan kandungan... kewangan bukan alasan nak gugurkan, awak boleh rancang sendiri, guna pil or condom... Rezeki setiap anak Allah dah tentukan... apa2 mintak pendapat pakar mengenai kesihatan... jika doc kata ok, then u should be responsible... semoga Allah permudahkan urusan awak 🤲🏻

Nak cuci. Bagus la kau ni puan😡. Ramai kat luar sana belum ada rezeki bertahun² tau. Kalau taknak baby pakai lah kondom. Nak seronok tapi taknak anak. Geram. Sorry kalau saya terlepas kemarahan saya. Memang benci tengok couple mcm ni. Kerana saya tahu ketiadaan baby mcm mana feelings. 09 ttc. Baru dapat. Thank god

Soalan popular