Keputihan, lendir

Saya sekarang dah 34minggu, kerap jugak keluar lendir putih. Kadang2 dalam kuantiti banyak, kadang2 sikit. Bau, gatal tak da. Adakah ini tanda awal nak bersalin? Ada siapa2 sama macam saya tak? #firstbaby #34minggu

Keputihan, lendir
16 Balas
Tulis jawapan

baik pergi klinik tny doct..atau masa checkup tu refer pd nurse..tkt kuman..sya aritu pun kna mcm ni,skli bila doct ambik smple kputhan..slang 2mnggu dpt antibiotics..so far skrg ok daaa..nnt bslin pun akan dpt dia akan msk kn antibiotics dlm ubt utk elak bby kena jgkitan..

sya dlu bnyk jg kptihan 34weeks.. bla jmpa doc sbb perut kerap mgeras.. rupanya sbb kputihan. so, doc bgi ubat msuk dlm tu. shari dua gtu hilang la kputihan.. dn rsa lbi slesa . πŸ‘πŸ‘

kita sama sis..dh byk kali klinik amik smple katanya bkn gbs tp ttap trun lndir putih tu..kata mak sy itu tnda lmbat lg nk brsalin..kcuali trun tnda drah or ktuban bru cpat..☺️

saya pun ada keluar keputihan time pregnnat ni tapi keputihan saya berwarna sikit. dh refer klinik kesihtan, nurse cakap minum air putih dalam kuantiti yang Banyak

2y ago

ooo ye ke... sy pn byk kputihan, mmg kurang mnum air putih pn... kne bykkn mnum air putih lh jwbnya

bukan tanda, tapi better check utk gbs klu positive, time bersalin nanti akan antibiotik sebab risau klu baby kena kuman dr gbs tu

normal, tak payahkan risau. Jika ada bau dan warna tukarkan ke hijau, pergi tengok doktor secepat mungkin

biasanya nanti checkup weekly,nurse Akan Tanya Ada keputihan tak and Mereka Akan bagi ubat rasanya.

sama sis sy start msok 30mggu smpai skrng 36mggu kputihn kluar trlalu bnyk..tpi tk bau n tk gatal2

2y ago

dah p klinik..doktor kata biasa ja..sbb warna ok..tak berbau dan takda gatal2..

sy pn mcm tu.. 35week.. keputihan tp x gatal n x berbau..refer doktor kne ambil sample.. GBS+

Super Mum

kalo berasa gatal n x slse. .mommy refer klinik atau nurse yg jga mommy yr