tujar vitamin

saya sedih la . dah 5 bulan saya makan vitamin new obimin . darah Hb pun cantik je 15 . then skarang sya berpindah ke rumah mak saya , and tukar klinik . diorang sndri ckp HB cntik , tiba2 dia kata , "saya nak cuba tukar vitamin ke zincofer " saya mcm blurr .. asal nak tukar ? sedangkan darah dah okay , tukar je klinik sini terus nak tukar ubat . setahu saya , selagi ubat yg kita makan darah okay , tak perlu tukar kn ? ๐Ÿ˜ญ ada ke mcm saya ? #firstbaby #firstmom

12 Balas
Tulis jawapan

kalau awak rasa zincofer tak sesuai , awak beli obimim dekat farmasi luar tau..takut jd mcm sy pregnant yg lepas..sy biasa makan 4 serangkai , vit yg asing2 tu. folic acid , vit b , vit c n iron ..tiba2 masa app kali ke3 nurse tukar zincofer , saya makan tak pikir ape.last2 jadi berpinau kepala.bape hari juga sy makan je ubat tu last tak tahan gi klinik swasta kwn doc dekat sana. dia kata kenapa dpt zincofer sedangkan hb dh 15.7..dh tinggi sgt.zincofer ni kuat.last2 kwn sy yg doc suruh beli je folic acid dekat luar mkn tu je.next app kk saya bagitahu nurse sy tak sesuai zincofer , nurse tukar balik 4 serangkai..

Baca lagi
2y ago

yeap, nurse saya pun bgthu zincofer tu kuat, bukan semua orang boleh telan, dia sendiri tak boleh ๐Ÿ˜‚ saya bolehh, tapi tulah, hb tak pernah nak okay. last min, tukar iberet, elok je hb. padahal routine sama je.

VIP Member

Dah cantik sgt hb 15 tu. Sy paling tinggi pun 13, skrg dh 12. Turun sikit. Sy mmg xblh mkn obimin, iberet tu. Mesti mual, muntah2 lepas tu. Klu mkn waktu pagi, mmg xblh nk buat kerja sedangkan sy kerja office.

kk ada stock obimin ke? sebab kk saya takde, ada zincofer & iberet sahaja. tanya nurse tu dulu, kalau takde, myb kena beli sendiri. haah ikutkan kalau dah okay dengan kita tak perlu tukar.

2y ago

betul la tu . darah dah cantik sngt dah . saya pun takda masalah dngn obimin tu . haihh baik2 tq

kk kat kg sy mmg diorg tk bg obimin, so kalau nk mkn yg tu jgk kena beli sndiri. tp alhamdulillah kk kat tempat sy duduk mmg obimin.

2y ago

itu la . tempat lama sya obimin ada , pindah je , kk baru ni takde rasanya haihh

sbb obimin tu mahal , n tak smua kk ada. mcm sy kena g amik klinik lain kalau nk iberet. mereka hanya ada zincofer n iron tablet

out of topic, ada tips pemakanan tak sis hb awak cantik selain makan obimin ? heheh sy makan obimin tp hb paras 12.8 sajaa

2y ago

ehh sangat membantu sis. tq sooo much yaa

klu zincofer tu xssuai bgtau nurse minta dorg tukar, unless klu kt klinik tu xdak stock bleh beli kt farmasi.

2y ago

hmm itu la , saya pun nak kena ckp jugak . mmg tak mampu la nak telan ubat lain . dari takda apa2 terus nak mual semua . haihh

mngkin xde stok..ckp sis nk trskan dgn obimin je..klu dy bg pn ambik xyh mkn zincofer tu

2y ago

itu la , saya pun pelik jugak . baik2 saya tak makan pun .

Wow, hb 15 tersangatla cantik sis, tak perlu tukar ubat. Maintain je

2y ago

itu la wak .. hmm saya takut sbenarnya nak bagi tau nurse tu yg saya taknak makan ubat dia bagi tu . sbb haritu nak tanya la jugak , dia pun mcm badmood ja . japg tak pasal2 saya kena maki ๐Ÿฅบ tapi next checkup saya nak bagi tau jugak yg saya taknak tukar ubat .

cantiknye hb awak mkn apa je.. sy hb 11 ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ

2y ago

Bestnya boleh minum susu,sy klu minum susu hb sy makin rendah,xtau mcm mna lg,30hb ni kena checkup lg..stiap kali checkup kena ambil drah sbb pernah drop hb smpi 9.6..last checkup hb lepas makan f.fumarate naik 10.hrp2 minggu depan ni naiklah 11..sy dh mkn syur,mkn dging.makan bilis..tp hb naik takat situ ja.mcm x blh minum susu..