10 Balas

Tu namanya carpal tunnel syndrome sis. Sama mcm sye. Tgn sakit sngat lagi² bila bangun tidur. Selalu kebas². Punca doc cakap sbb water retention banyak means bila kandungan da makin besar air dlm badan pun bertambah, klau berat naik mendadak lagi sng kena. Kene slalu buat exercise jari, seblum and slepas bangun tidur, contoh mcm letak beras dlm bekas genggam slow² hari², try buat mcm tu in shaa allah ok nnt.

Sya prev 19 weeks.. Sya pun kena kebas dekat jari manis dan tengah. Paling teruk nak tdur malam. Tepaksa rendam dengan air suam. Time kena kebas tu.. Rasa berbelit urat smpai jadi nangis2.. Sabar je la ye para mommies to be.. Bertabahlah...

Sy pun kne juga mase 18weeks,lps amik ostematrix shaklee ,minum susu dan banyak minum air putih, Alhamdulillah.skrg dh 23weeks dh xde dh rasa kebas2 tu,masa gi check up misi ckp kurang kalsium,sbb sy xminum susu sebelum ni.

VIP Member

sakit tulang2 jari tu ye..sama ngan saya..kemain nurse check kaki kot bengkak,tp x bengkak2,tiba masa ehh sakit jari😬 skrg da 3 bulan brsalin sakit kebas jari tu x hilang lg..amik masa nk hilang katenye nurse

Sama mcm saya..satu malam tu kebas..lpas tu skrg sakit di prgelangan tangan..nk ikat rmbut pn sakit..nurse ckp tu normal..lpas brsalin akan sembuh..harap cepat lah sembuh..

sama mcm saya sis. puas gih ngurut tak baik baik

Normal yaa... Sy pn bgtu... Apakan lg dlm trimesters ke2 ne.. Urat kta akn rsa mcm dtarik2..kekejgn n ssah nk tdur..

Normal sis...sy pun sampai skrg 36wm pun still ade simptom tu.. kne byk minumkn susu sbb kekurangan kalsium.

Ouh yeke... sbb mase check up ritu sy ade bgthu doc jugak... doc explain mcm tu... 😅

Sye kaki biasa kebas dduk bersila ke bersimpuh or lunjur kaki xsmpai 10min pon da kebas

Even panas pun preggy mom elok tido pkai stoking sis sbb badan sng masuk angin, and utk elakkan kaki kejang or urat bersimpul smua tu

samalah. tp sy dh 35w ni bru rse kebas2 ni. Bykkan mnum susu lah.

Saya pun macamtu, doc kata kurang kalsium :)

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan