11 Balas

Saya ada dm juga, ubat yg makan sebelum pregnant tetap teruskan macam biasa, cuma dari 13w, Dr onkan insulin sampai bersalin sebab Dr nak bacaan pagi kurang dari 5mmols, sebab tanpa ubat dan dengan ubat paling rendah saya dapat bacaan 5.0 awal pagi, 4lebih tu mmg takdapat, then sy ambil ubat insulin sampai bersalin, lepas bersalin stop insulin. Ubat pun dr. hampir nak offkan sebab bsp sy rendah je, nanti tengok lagi camna, saya skrg pantang 25hari

sy pon ade KM, kebetulan mase check up KM hari tu period delay.. sy tp mase tu xtau lg pregnant, sy tanya doc misal kata kalo sy pregnant, ubat² yg sy mkn tu semua selamat x..? doc kata selamat, ibu mengandung bole mkn.. sy mkn ubat KM 2 jenis & ubat kolesterol.. skrg da 10w, 12w nt baru bukak buku.. sepatutnya 9w haritu da bukak tp postpone sbb KK tmpt sy tu ramai beno yg pregnant, klinik full.. 😂

Sya detect gdm on insulin…klu hba1c puan tak tgi mybe puan hya ambik ubat sahaja tp klu tgi jalan selamat adalh insulin..apa2 puan high risk mommy so puan boleh bukak buku pink awal…pergi je kk cakap puan pregnant mmg ada kencing manis nnti Dr akan bg ubat yg sepatutnya…

Lbh kurang 3 bulan..sbb sya sejarah fmly blh ayah mmg semua ada kencing manis so sya buat ujian darah awal..tu result hba1c sya 9..tp before pregnant klu check gula ok jew😅

kalau ada penyakit, pergi kk seawal mungkin, nanti nurse akan terus refer Dr, dan Dr akan decide utk mkn ubat apa. jangan tunggu ye .. terus pg klinik bgtau ada penyakit KM.

Mcm sy ade diabetic dgn tyriod awl sblm prgnt, skg dah 7weeks tak buka buku lagi, ubt doc suh mkn je, sblm tau prgnant nie hba1c sy 5.6, kalau bgun pagi cek gula dlm 5mmol,

g kk bgthu yg sis pregnat n ade kncing manis. nnt doc akn advise mcm mna patut truskn ubt tu mybe tukae ubt yg bersesuain dgn pregnant mom

TapFluencer

Pergi KK cakap hamil. Sbb puan berisiko hamil jika bacaan gula dlm darah tak terkawal & ada sejarah keguguran.

ubat km apa awk makan ...sy dulu dpt metformin dgn glaziade tu .. glaziade tu tk sesuai utk ibu pregnant tau

Dpt dua2 tu.. Oohh so mkn metformin shj ya

saya gi swasta diorg kata boleh tpi bila gi kerajaan ubat tk sesuai last2 saya ambik full insulin

Boleh sy tahu bacaan gula awk masa dpt tau pregnant tu berapa.. Sbb sy dlm 6-8 mcmtu kalau sebelum mkn.. Waktu awk start full insulin, brapa usia kandungan?

call KK cakap pregnant and bagitahu ada DM on meds, minta guidance nak buat apa sekarang.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan