7 Balas

Saya pakai implanon. Darah spotting keluar sepanjang bulan. Tapi ada la dalam satu bulan, 2-3hari tak ada darah, lepas tu spotting balik. Awak kena check darah awak tu heavy flow atau spotting. Kalau spotting tu normal. Kalau heavy boleh refer doctor. Apa yang doctor saya ajar, kalau period sepanjang bulan, awak yang tetapkan tarikh period awak. Contoh nya 1hb-14hb (2weeks/14days) ialah hari period awak. Masuk hari ke 15, awak dah boleh solat mcm biasa. Tukar pad sebelum solat. Kalau tak pasti lagi, boleh jumpa doctor untuk bertanyakan pasal solat supaya kita tak was2. Saya tak sanggup nak merancang sendiri sebab belum ready nak ada another baby. So saya teruskan je dgn implanon. Skrg dah masuk 7bulan with implanon.

Misal kata masih ada darah kan, boleh ke puasa straight sebulan tanpa kita tetapkan tarikh period kita? Mohon penjelasan🥹 Saya kurang arif bab2 ni🥹

Kalau sy nurse bagitahu darah non stop keluar berpanjangan mcm spotting tu normal dalam tempoh 3-6 bulan untuk serasi dgn badan. Jadi memg ada sedikit effects. Kalau darah banyak dan non stop boleh inform nurse KK untuk refer dr. Dr akan bgi ubat stop darah n bgi ubat untuk stablekan hormon. Then, dr akan suggest perancang apa yang sesuai dgn awak atau dr akan suggest untuk rancang sendiri. Mcm sy,, sy cucuk depo sekali je. Pastu effect memg teruk. Period lama drh byk. Then sy dinasihatkan untuk stop. Then sekarang rancang sendiri je

Tanya doctor sis. Saya haritu bersalin 21/1 lepastu masa first check up baby doctor kasi antibiotic sebab dia kata sepatutnya darah dah kering. Lepas je makan antibiotic tu terus darah kering

saya bersalin 1/2023. dah stop awal. darah nifas paling max 60hari awak. mungkin sebab awak ambik perancang jadi darah keluar. boleh cuba refer nurse kk

tu darah istihadah. boleh je puasa. bukan period atau nifas dh tu. sbb nifas xboleh lebih 60hari. period xboleh lbih 15hari.

Sy bsalin bln 2,ingtkn Dan la posa..tp skrg pun still ada kuning2 ,xtau bila nk berakhir..huhu nk posaa

sama lah sis. saya pun bersalin bulan 2 juga. tak merasa lah nak puasa sebab nifas tak habis lagi 😭

better xyah pakai perancang tu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan