βœ•

11 Balas

Kalau ada nurse mai melawat rumah ke nanti, mintak nurse direct sampaikan kt mil. Cuba pakat dgn nurse nanti, create la alasan apa2 pun. Mengadu je senyap2 dkt nurse yg dtg melawat nanti. Org tua ni, dia kalau nak berlawan kena lawan dgn org yg lagi berpengetahuan dari dia. Kalau tak jadi plan A, kita buat plan B. Sis kena agresif sikit dgn husband. Suruh husband bertegas sbb esok lusa kalau jadi apa2 (nauzubillah mtk dijauhkan la benda ni), yg kena duduk kat hospital dgn anak tu sis, bukan org lain. Kes saya, Saya takde jalan lain selain push husband saya utk tak terima tetamu waimma mil dtg rumah kami sekali pun. Bkn sbb introvert ke apa. Tapi sbb emosi saya dan badan tgh nak healing balik. Saya saiko ayat ngn suami sikit, dalam pantang mcm2 meroyan boleh jadi, kalau taknak benda2 tak elok berlaku, tolong elakkan. ☺️

tp sis nurse yang datang melawat saya nanti tu kawan mil πŸ˜‚ sbb saya pantang rumah mil so nurse area situ yg akan dtg, saya terus direct je ckp kat mertua yg saya taknk terima tetamu sepanjang pantang sbb imun baby tk kuat lagi dan skrg zaman senang kena penyakit lg2 baby bru lahir ni

org tua mmg payah sikit. klau sy mil ok. tp tok mentua sy pulak buat hal. baby baru 2 mggu dia dh kalut nk buat majlis berendoi. adoilaaa...sy n husband dh ckp xnk lg. awal lg. sy sndiri pon xkuat lg + jahitan pon sakit lg. tp apa dia peduli. tp Alhamdulillah masa kenduri walaupon ramai yg dtg tp dorg just jenguk je baby dlm buai. xsentuh. sy pon sentiasa sbelah buai baby xtinggal lgsung. Alhamdulillah jgk bnyak baby dpt duit πŸ˜„πŸ˜„ & kesihatan dia lepas majlis pon baik2 saja. Alhamdulillah

tak boleh nk bwk lari baby sbb majlis tu lama. ada bacaan yasin, berdah/marhaban, tahlil...baby pon sedap sngt tido dlm buai nenek dia buat n hias tu πŸ˜„. tp nsib baik petang husband sy dh bgun, dia cukur kepala baby, dia bg mandi, dia siapkan baby. time tu baru sy rehat dlm bilik. apa nk jadi jadilah kt luar tu πŸ˜†

Saya pantang dgn mertua & saya tak war2 kan kelahiran baby saya sampai hari ke 40 kecuali maklumkan kat adik beradik & keluarga. Mertua jaga elok tapi ada jugala makcik2 jiran perasan rumah mil ada baju baby sidai2 kat luar. Diaorg just calling2 je tanya siapa beranak & mil kata bukan xnk bgtau tp nak jaga permintaan anak (suami saya) xmau ada tetamu. Takut macam2 skrg. Alhamdulillah jiran2 paham & doakan yg baik2. Sbnrnya susah utk xbg org dtg tp mil ni jenis tegas tapi kata2nya berhemah.

Alhamdulillah mil sis faham, mcm mil saya susah nk faham nanti kalau explain mesti tarik muka tk puas hati, sbb mil nak org dtg melawat lg2 kwn2 mil, sbb cucu pertama, nenek suami pun satu hal nanti saya bru bersalin terus ajak orang dtg melawat, saya mcm nk ckp sendiri tp risau terasa pulk dorg, org tua kan suka ikut kepala dorg je 😭

TapFluencer

Cuba bincang dgn mak sis atau mil untuk tak terima tetamu masa dlm pantang . Explain kesan sekarang banyak penyakit . Kalau boleh nak elak drpd terkena . Biar la orang nak kata sis paranoid ka apa . Tetap pendirian bab kesihatan diri dan anak . Saya sebulan pantang baru saudara mara atau kawan2 mak datang . Kawan2 sekerja dtg lepas habis pantang . Itupun saya pesan jangan cium atau pegang baby sebab tak kuat lagi immune dia . Dah la kita first mom , risau . Alhamdulillah mereka paham .

betul sekarang zaman senang terkena penyakit lagi2 dkt baby yang baru lahir risau sgt, bagus mcm tu dh kuat sikit sebulan lebih mcm tu bru senang kalau org nk dtg melawat, tp mcm saya mil saya ni kalau saya ckp nanti tarik muka biasalah org tua masih stuck kt zaman dorg lg 😭 susah nk explain saya suruh suami je explain, kita sebagai mak ada hak sbb tu anak kita, penat2 pregnant 9 bulan kalau jd apa2 bukan ada yg nk bertanggungjawab pun

Trauma saya bab2 ni.. sebab org datang lah, baby berjangkit batuk selsema.. dah lah sy dalam pantang, berulang alik ke hospital 😩 org yg dah bawa jangkitan tu, lepas baby tak sihat, tak pernah pula mesej tanya khabar ke.. kesian, effect dia sampai anak dah umur 4 tahun 😭 Kena bertegas bab2 ni.. duduk je dalam bilik, suami kena main peranan.. cakap malam tadi baby tak tidur, bagitahu baby meragam malam tadi time tetamu datang.. lampu off je dalam bilik..

In shaa Allah sis, terima kasih sis juga semoga dipermudahkan urusan ya, tulh kalau yang sampai ke bilik tu yg lama, btw saya mmg bagi suami kalau ada yg nk tgk dgn syarat jgn pegang atau cium cukup sekadar tgk je sbb risau sgt jd apa2

saya rumah 2 tingkat, berpantang dekat bilik atas.. biasanya kalau siapa2 dtg pon sekejap je diorg naik dan jumpa saya dan baby.. tu pon pastikan diorg tak da symptom. skrg on ramai tak berani pegang baby sebab mcm2 wabak, diorg tgok2 kejap je.. selebihnya diorg dok bawah, org2 lain handle.. saya mmg tak turun sgt, manjakan diri dok atas je.. manja x manja jugak la kalau ada baby, banyak je halnya.. sedar2 dah malam 🀣🀣

senang mcm tu sis, kita ada hak sbb tu anak kita, betul sekarang zaman senang kena penyakit tp ada je yang jenis degil kadang melawat tu mcm nk tidur satu malam kt situ πŸ˜‚ mcm saya problem kt mil, saya nk ckp yg saya tknk terima tetamu sepanjang pantang seeloknya nk melawat lps habis pantang tp mil sendiri ckp dia bg org tk dtg kacau atau melawat seminggu je after seminggu tu dia buat syarat org blh dtg sama juga dgn nenek suami, nenek suami lps saya bersalin nanti dia terus nk war2 kan utk dtg melawat cucu pertama, saya perlukan rehat yg cukup baby pun masih baru lagi perlukan rehat

bahaya la skrg melawat puan dan baby, klu blh elakkan. biasanya family laa yg akan handle benda ni sbb diorang fhm sy jenis mcm mana yg mmg tak suka anakbuah kena pegang kena gomol cium apalagi anak sendiri, sbb baby blm ada lg immune yg kuat.

betul sis kita kena tegas sbb tu melibatkan anak, susah payah kita lalui sepanjang pregnant tu bukan mereka tahu, in shaa Allah amin begitu juga sis ya 😊

saya lahirkan anak prem...imun tk kuat...lps 14 hari,masuk ward sbb jangkitan kuman dlm paru2...lps dischrged sy trus mklum pd sesiapa yg nk ziarah tu tunggu baby kuat sikit awak...diorg faham alhamdulillah...janji kite bgtau elok2..

betul sis, kalau org2 muda tu mungkin la senang fhm tp kalau org berumur ni mereka susah nk faham kalau cakap nanti cakap kita tk bg peluang jumpa baby la apa la, sbb saya selalu dh kena, saya pun tegas bab anak, tp bila saya ckp mereka seakan tk peduli tp saya tk kisah apa yg mereka nk rasa sbb itu anak saya apa2 jd saya dan suami juga yg kena hadap

Tak ada pula terima tetamu seperti itu tetapi tetamu seperti kwn suami adalah suami isteri tapi diorg ok je tak lama pun.

kalau mcm tu okay lagi sis, mcm saya mil yg nk ajak kwn2 dia dtg melawat cucu pertama, mil ckp seminggu je dia tk bg org melawat lps seminggu tu dia alu2kan je siapa nk dtg melawat, saya stress saya ke mil yang pantang πŸ˜‚

cakap je doktor tak bagi lagi melawatπŸ˜‚

hahaha kalau ckp mcm tu, ada je jawapan lain mereka sis πŸ˜‚

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan