Week 30, Lupa & skip makan Iberet

Saya dikehendaki makan iberet 2 kali sehari, so, biasa makan 2 jam b4 tido & 2 jam b4 breakfast. Tapi bila dah masuk week 30 ni, asik tertido and end up terlupa makan ubat sementara tunggu 2 jam before tido tu πŸ˜… . bangun tengok2 da nak masuk subuh da. so, saya dah terskip 1 ubat. Nak tanya mommies, x pe ke kalau skali skala terskip ni? setakat ni baru 2 kali jadi mcm ni. #mohonnasihat #1stimemom #pleasehelp #pregnancy

2 Balas
Tulis jawapan

tadi sy pun cakap dgn doc, sy kadang2 terskip sbb terleka /ubat tertinggal.. doc kata tapi selalu ambil kan.. saya jawab ye. Cuma tadi cek up, hb sy menjunam dari 11.5 ke 10.6 kena lah buat ujian darah utk thyroid (sbb berat pun turun 3.5kg) dan amenia. Harapnya semuanya result baik belaka dan tanpa mudarat

Baca lagi
2y ago

yeke? last cek last week hb saya pon atas pagar 11 πŸ˜… harap semuanya baik2 je πŸ˜‰ Amin

Macam sy dari anak 1st sy memang selalu terskip ubat kk. Kadang2 malas pun ye jugak πŸ˜‚ tapi kalau boleh makan la ye. Better letak ubat siap2 tepi katil ke. Kalau makan ubat sebelum tido, sy memang tak tggu 2 jam dahh sbb mesti lepas tu tertido.

2y ago

Takpe makan je la terus sis, dari tak makan langsung kan πŸ˜‚