31 Balas

normal tu sis. mak sye beranak 5 org.. 5-5 takde alahan.. skrg sy plk mngandung berharap sy takde alahan mcm mak sy. tp yg berlaku sebaliknya.. Alahan teruk, kerja tak larat.. nak bgun dri katil pun tk larat.. muntah jgn kata.. klau boleh usus² skali rsa nk kluarkn sbb bende dlm perut dah hbis muntah smua.. alahan sy hritu start 4weeks.. skrg masi ongoing.. sengsara sgt ..

alhamdulillah kalau xde. kalau boleh jgn disebut awak. takut muncul nnt. saya 1st&2nd pregnancy xde alahan sampai bersalin. alhamdulillah lega sgt. sbb dpt pergi kije mcm biasa. xperlu mc kerap. sbb management sy xokay. boleh kena buang klu kerap cuti. jd sy mmg doa supaya allah mudahkan journey pregnancy sy

semoga urusan semua mommy dipermudahkan🌻❤️

normal sahaja takde alahan. patut bersyukur takde alahan. sebab kalau kena alahan ni seksa tau, nak makan apa pun semua keluar balik. sakit kepala, nak tido susah. saya alahan 3bulan, sangat menyeksakan. kalau takde alahan tu sis nikmati ja. sebab trimester 3 nanti pun badan rasa tak sedap. paling best trimester 2 hahhaha

Kalo bole jgn la diminta2 loya tu sis😌.. Sengsara tu .. Bisa2 bole buat badan lemah dan kurang tenaga badan..sy loya smpai 3bulan sis..smpai sy bgtau nurse,sy mo give up.lepas ja makan,semua kena muntah kuar.berat bukn makin naik,tpi makin trun plak berat.sdh tu kurang darah🤭...

normal sis, saya xde alahan muntah². tapi xboleh bau goreng²an & tumisan. jadi loya tapi xde sampai tahap muntah sbbnya deria bau sy sepanjang mengandung jadi kuat. lagi 1 dari awal trimester xlalu makan ayam..telur, ikan, sayur je, dh masuk 3rd trimester skrg baru makan sikit sikit

alhamdulillah tahniah.... dan alhamdulillh x da alahan.. normal la tu bergntung individu.. sy pun mcm tu juga dua2 ank c de rasa loya dan muntah... bila tnya doktor . dia ckp bguslah tu x de alahan.. asalkan dlm tmpoh mngndung rasa sihat dan x da mslh ksihatan lain...

Hehe sama la kita sis.. takde mual n puasa alhamdulillah masih penuh🤲 semoga kita terlepas dari morning sickness tu.. cuma now dh masuk 8w dy bru start xbleh mkn makanan fav kita iaitu lamb😭 sbb bau je konfirm pergi lari jauh2 hehe..

alhamdulillah rezeki sis x de alahan loya n muntah. saya alahan teruk sampai 3 bulan terbaring je. ni dah masuk 4 bulan dah kurang sikit tapi masih loya2. enjoy your pregnancy journey ya sis. semoga dipermudahkan urusan semua ibu2 hamil.

TapFluencer

normal. bagus la macamtu. saya masa trimester 2 baru start loya muntah kalau bau ayam ikan benda benda berdarah semua tkleh makan. makan sayur je 🤣 trimester 3 baru elok boleh start makan ayam. lain badan lain alahannya

sy fhm prasan ni. dia bukan meminta, cuma kebiasannya akan ada mrning sickness tp kita ni xde apa2 which syukur, alhamdulillah.....as long as baby growth well, okay je

Alhamdulilah sama 5 weeks xda lagi alahan, smpai staff ofis asyik tanya ok ke ada alahan tak harini? hari² tnya bnde sama..xfhm plk saya 😅 dia plk yg pelik..harap bkekalan smpai trimester 3.🥰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan