5 Balas

Normal la kan ? sbb trauma tu masih ada dlm diri kita. Bnyk je kot yg mcm puan sbb sy dgn suami pun anak dah nak masuk 6bulan still suami blm buka topik utk brsama sbb kmi dah bincang awl2 at least anak 6bulan lebih bru bersama lagi pun sy czer dan mmg sy rasa masih sakit untuk luka tu klu tereggang ngiluu sgt. Xtau la nt bila suami nak buka topik, sy jujur ok je sbb dpt heal sepenuhnya before nak mula lg. Sy pun x ambil perancang lg dan mmg plan nak rancang sendiri sbb before ni pun rancang sendiri je lepas kawin, 4th prkahwinan baru rancang nak ada anak. Hehe

Sya czer tapi tk ambk apa apa perancang pon. Sya guna kondom buang luar. Hujung bulan msuk6bulan. Lpas habis 100hari bru bersama, kdang risau juga tkot terbuka tpi still okey lah. Cuma bila bersama tu, bawa kita mcm terkoyak ka apa taktau tapi pedih lah. Mybe kesan msuk ubat dan cek jalan kot

Sama jugak sis, dah masuk 6 bulan tak bersama, dan saya masih trauma dgn pengalaman bersalin first, dan tempat czer pun rasa mcm tak selesa, tak ambik apa2 perancang lagi. Kebanyakan ibu di Malaysia mengalami trauma birth dan ini yg menyebabkan kita takut utk bersama suami.

Saya🙋🏻‍♀️memang dah bincang awal. Suami tunggu saya ready. 7 bulan lepas bersalin baru bersama dan kami rancang sendiri.

biase lah tu , sy pun trauma nk bersama lepas bersalin 😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan