35 Balas

Alhamdulillah, sama lah. Baby first pun takdek alahan langsung. Sampaikan time tuu 2kali jugak cek. Betul ke ngandung 😅 orang lain dok cete alahan teruk lah, hehe. Tapi time tuu lasak sangat, kadang terlupa tengah preggy 😬. Gugur sebab jatuh bilik air. Second pun takdek alahan, pernah muntah sekali je, tuu pun sebab ubat gigi, time suami taw muntah dia pulak excited, sebab nampak lah sikit macam orang mengandung katanya 😁. Yang lain tak lagi. Cuma kalini suka susu, yang first tak suka susu.

Sy pon takde morning sickness .. cuma sebelum sy check upt , badan sy rasa tak sedap .. emosi sy kacau , selera makan pon kurang .. lepas tahu pregnant pon , takde morning sickness jugak . Alhamdulillah .. cuma badan rasa letih , perut selalu sakit .. tu jela .. sekarang 21 weeks kurang rasa perut sakit dah .. tapi waktu malam kadang kadang sy muntah sebab rasa tak selesa dekat tekak ..

VIP Member

Selalunya kalau kita tak tahu kita pregnant memang takde alahan, tapi once dah tahu pregnant, badan kita akan start rasa tak larat dan sebagainya. Saya dapat tahu pregnant masa 7 weeks dah, lepas tu morning sickness makin teruk sampai 13 weeks dan gradually become better cuma kadang kadang ada juga rasa mual dalam second trimester tu. depends badan 😅

better tak yah kena lagi bagus sis..saya mengandung dua2 tak pernah rasa..tapi mengandung yg no 3 nie..kepala asyik pening makan pun tak berselera..rasa mcm tak best pula..sebelum nie tak kisah nak mkn ape jew semua blh mkn..kali nie nie memang agak sukar sikit..saya lebih suka klaw tak dew alahan berbanding ada alahan..enjoy you pregnancy..

saya dari first pregnent alhamdulillah.. tak pena ade morning sickness.. badan sentiase cergas... letih bile byk brjlan saje.. sepanjang kerja tak pena amek mc sb tak sehat ... so far alhamdulillah... kdg2 ade jgk kt tmpt kje agkt2 berat skit... risau jgk tpi sy seorg yg trlalu lasak ... kdg trlupe diri tu tgh pregnent

1st pregnancy saya lansung takda alahan. 2nd pregnancy skrg ne rasa btl alahan tu. Mandi nak muntah ,masuk tandas nak muntah. Makan pun nasi tak sampai segenggam. Dekat2 nak masuk 7bulan tu baru okay. Scan baby dok ckp kecik. Skrg dah 34 weeks harap2 berat baby bertambah.

Sama. Saya dah 7w tp xde alahan. Cuma mual je. Tak muntah pun. Makanan tu ada jugalah kdg taklalu nk makan. Kdg berselera. Tp mmg normal awak. Kdg org ckp baru lg. Kita tunggu perut kita besar tgk ada alahan ke tak😂 btw congrats ya.

Kalau sy, lagi prefer tak kena sis..😍 Sampai hari2 doa, moga morning sickness (kalau ada tu) , kena dekat suami😆. Baru nak masuk 11 weeks. Alhamdulillah, dipermudahkan urusan utk bekerja seperti biasa sambil bawa zuriat dalam rahim :')

Hehehe betul jugak tu kan hehe

Bersyukurlah takde alahan ☺️ ada orang alah sampai kena warded. Ikut tubuh badan masing-masing. Saya pulak start muntah-muntah waktu masuk second trimester. Masa first trimester takda alah langsung 🤣

syukur lah tu sis.Xda alahan sama sekali...klo ad alahan ni lebih tersiksa ooo Mok mkn pon asik muntah" jk.so bersykurlah ye😆 btw knpa jugak mesti heran klo xda alahan? malah lebih bgus lg bha adoiii😐

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan