Alahan mengandung

Biasanya alahan mengandung ni sampai berapa weeks? Skrg baru 6 week tapi hari2 nak nangis layan alahan mual muntah sakit kepala all the time. First pregnancy dan bekerja. Rasa nak resign pun ada tapi..... 😭#firstmom

3 Balas
Tulis jawapan

bergantung. masa ank 1st 12w dh kurang. masa ank 2nd 20w baru kurang. dua2 pregnancy sy bkerja, mmg kena hadap. tapi klu btul2 xlarat smpai lngsg kerja xblh jalan, better ke klinik ambil ubt tahan muntah.

3w ago

Haritu Dr ada bekalkan ubat tahan muntah, tapi takde perubahan πŸ₯². Sedih sebab rasa mcm lembiknyaa dirikuuu. Ada tips secara alami ke nak kurangkan alahan? Atau mmg no choice πŸ˜‚

Saya haritu masuk 6 weeks memang teruk alahan. Sakit kepala, muntah pagi petang siang malam. Sekarang dah masuk 9 week nampak macam dah kurang sikit. Masih mual muntah tapi tak kerap macam awal2 dulu.

3w ago

Alhamdulillah. Harap2 saya mcm sis la. Sebab betul2 lembik tak larat skrg ni. Nak raya pun takde mood haha. Terima kasih sis share ❀️

Hi sis. Kalau teruk sangat sampai tak boleh makan/minum, pls pergi klinik or hospital ya. Takut dehydration sbb HG. Kalau rasa betul2 tak larat dan takda tenaga.

3w ago

Baik sis terima kasih atas nasihatnya. Doakan saya dan baby ❀️