โœ•

38 Balas

Salam sis. saya sebelum nie pun ttc juga. jenis saya, saya akan usaha something baru puas hati walaupun Allah belum beri rezeki lagi masa tu. Alhamdulillah baru nie check +ve. antara yang saya usaha, saya minum susu al khisbun lepas tu ada juga usaha dengan minum air teh uncang buah zuriat. dua2 nie ada jual dekat shopee InshaaAllah dengam izin Nya janji kita dah berusaha..

Salam saya takdelah arif sangat cuma kongsi pendapat, kalau awak jenis yg berisi Cuba kurang kan 10% berat badan insyaallah lekat saya Mula2 plan nak kurus kan badan baru sebulan plan terus lekat saya ttc dah setahun lebih Macam2 saya try cuma bulan 6 saya start plan untuk kurus n start buat bbt saya makan supplements shaklee untuk kurus, saya doakan semoga awak dapat upt positif

Sy juga ttc 7 tahun,pernah buat iui tak lekat juga & pernah beberapa kali keguguran & sekarang masih menanti. Sy boleh pregnant tp bertahan sampai 8 minggu je lps tu gugur. Saya cek rahim ,berurut,rawatan kesuburan semua normal . Skrg sy masih follow up dengan hospital . InsyaAllah sis selagi kita masih ada rahim pasti boleh mengandung. Banyakkan berdoa & berusaha .

Jgn stress ..doa bnyk2...sy pjj dgn suami stahun 2 bln br ade rezeki Allah bg zuriat..mcm2 ikhtiar sy cube..jmpe pakar..berurut..last sblm Allah bg rezeki sy cuba mnum air rebusan buah zuriat..xsgka rezeki Allah bg..Alhamdullillah..skrg sy pregnent 24week....semoga ade rezeki puan lps ni..yg pling utama jgn stress...doa bnyk2...in shaa allah..

in shaa Allah.. Allah tu suh mummy n daddy honeymoon puas2 dlu.. sy 7thun menanti kehadiran zuriat.. mcm2 sy ikhtiar, alhamdulillah, Allah tu bg tepat pde msenya.. selalu berdoa dan tawakal yer sis.. usaha, ikhtiar, jgn putus asa๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Amalkan rebusan air buah zuriat.. Isteri dgn suami kena minum seorg 1 gelas sehari.. Sebelum minum berdoalah kepada Allah semoga dikurniakan zuriat.. Dan selawat sebelum minum.. Insyaallah iktiar..selebihnya serah pada Allah ..

Sabar ye,In Syaa Allah akan ade rezeki nt,sy dulu 7bln pas kawin baru pregnant,sblm pregnant ade mkn asid folic dan madu asli.Alhamdulillah slps tu Allah bg anugerah paling indah ni.jgn terlalu stress ye.

In shaa Allah dgn ingin Allah sis akn merasa jgk mjadi ibu.sy dan suami ikhtiar jus zuriat, then msuk bulan ketiga nikah alhamdulillah da lekat. Skg da 6 minggu. Semoga Allah permudahkn urusan sis..

Makan acid folic appetton dan makan ubat subur dekat farmasi ada jual..Makan makanan yg berkhasiat..ni tips yg saya dpat dari org2 yg da pregnant..Moga ada rezeki sis pregnant lps ni..Saya pun ttc 7bulan

Aturkan kitaran haid kita

Haritu sy pun mcm tu juga ,,, lepas tu sy amalkan air buah zuriat dalam waktu 1 bulan dan sentiasa berdoa ,,, lepastu berterusan x halangan lagi ,,,,, Alhamdulillah ,,,

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan