12 Balas

VIP Member

Better segera ke hospital kalau air ketuban pecah. Macam saya nak bersalin sebelum ni pun, saya pecah air ketuban on 37 weeks. Terus ke hospital. Lepas check, doktor sahkan memang air ketuban dah pe ah. Tapi alhamdulillah air ketuban banyak lagi masa tu, jadi baby tak lemas. 4 jam lepas air ketuban pecah, saya selamat bersalin.

mcm sy dlu sama dgn sis..pkul 3am pecah ketuban..bukaan 3 cm..doktor akn monitor & kena bersalin dlm masa 24 jam gak..sejam lepas pecah ketuban saya dah sakit & lepas asar dah kena msuk labour room sbb dah buka 5cm..lepas maghrib kena drip ubat cepatkan bukaan & pkul 12.13am selamat bersalin.. Alhamdulillah

tersenyum sya baca komen ibu2 kat sini semua perihatin☺..tapi agaknya baca nak cepat kot dia ckp jalan dah bukan 3cm maknanya dia dah pergi ke hospital lah klu tak takkan mcm mana dia tahu dah buka 3cm..hehehe..(jgn marah ye )..pape pun semoga dipermudahkan urusan bsalin awak sis😄

Kan sis. Yg sebelum ni komen semua suruh gi hospital.

jgn tunggu kontraksi. bila da pecah ketuban mmg kne rush p hspital trus and trus masuk wad bersalin. mmg cmtu sis,kdang xrasa skit pun. tunggu dalam 5 6 jam bru rasa sakit tu. and makesure air ketuban x berubah warna hijau sbb tu tnda baby da berak n puan boleh kne emergncy caesar.

mcm sy.pecah ketuban awal.dtg hospital check bru 2cm..baby perlu keluar dlm tempoh 24jam..pukul 2am pecah ketuban.8.30am masuk labour room tp bukaan baru 3cm.. hampir kena induce.8.30am dlm labour room,akhirnya 4.45pm baby keluar sbb sy terberak atas katil..

Pergi ke hospital,doktor akn tlg bukakan bukaan tu utk kte.. penah jd masa bersalin ank sblum ni.. pecah ketuban,tp bukaan duk 2-3 cm je.. doktor akn tlg bukakn n kte akn teran.. klu lama² takut air ketuban surut n ank lemas..

Pergi ke hospital dengan segera, Pn. takut baby lemas. jika Pn dah ke hospital dan Dr dah cek, Pn ikut arahan dan nasihat Dr. In sha Allah, saya doakan urusan bersalin Pn dipermudahkan.

semoga Allah SWT permudahkan semua urusan awk Aamiin

smoga sis dpermudahkan bersalin

Semoga Dipermudakan sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan