10 Balas

Sy buat satu sudu jus delima bancuh dgn air sbb masam sgt 😆 alhamdulillah first cek haritu hb sy 9.4 then this week cek naik la 10.3 wlupun still rendah tp ade perubahan menaik kira ok la. Hopefully lpsni blh melepasi 11 pulak la. Hihi. Tp jgn lupa mkn zincofer or apa2 ubat yg doc bg utk naikkan hb 😁

Sekali sehari je. Pastu mkn ubat yg doc bagi. Hehe

VIP Member

Saya ambik 2 sudu tiap hari. Tapi hati2 ye sis takut sangkut gdm macam saya 😘 Delima walaupun masam tapi kandungan gula tinggi dietician cakap. Kalau nak naikkan hb sis jangan tinggal iron tablet & obimin tu.

Ya kaa 😂 Dah beli kena minum juga la..selain dari tu saya banyak makan jambu batu dengan bayam ja la..hari2 ulang makan tu ja la

VIP Member

Klo nak lagi sedap diminum beli jus delima mcm area jalan tar kl tu .. Delima yg diproses buat airnya .. Tanpa gula .. Setiap mggu suami sy wat balik dua botol .. Ori air tu .. So skng kulit baby sy ok je

Sy makan satu sudu setiap hari. Kdg2 pagi kdg2 ptg kdg2 mlm. Bila ingat nak mkn😂. Jus ni masam, klu sis tak tahan blh bancuh dgn air masak sikit. Sy malas so minum mcm ubat batuk je

Ya ka..kena bancuh dengan air la sebab saya tak suka sangat masam2 😂

Saya minum gitu je 1 sudu sehari. Alhamdulillah masa anak first duk amal hb ok n cantik. Anak kedua ni baru 1st check up ritu hb ok walau minum kadang2 lupa🤭

Oh..ok sis..tq 😊

Pati delima ni trbaik,,tapi utk y ada hblod x ble tlalu amal kn sbb tknn dra pndi naik,,sbb mak mertua sy minm ni

Sy amalkan sayu sudu setiap pg. Minum mcm tu je lps tu minum air kosong 😉

Ok..tq sis

Saya klau utk naik kn hb sy amalkan minyak kelapa dara (vco)..

Haah try n error je..sbb ade produk dgn org lain serasi dgn kite x..

VIP Member

klau sy x ssuai pati delima gulsan ni..hb makin turun

Oh..kalau macam tu saya kena try n error la 😅

kalau utk yg ikhtiar hamil boleh minum x ? 😄

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan