ikut pengalaman mommy2 boy or girll??

saya baru 13weeks+. saya dah 2 kali mimpi dapat baby girl. n mmg dari awal2 dpt tau pregnant pun rasa mcm pregnant baby girl. tp just firasat jela ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜‚ n sepanjang sy pregnant ni saya kerap muntah, malas asyik nak baring je, muka breakout, malas bersiap, suka makan manis2. so saya nak tanya mommy2 , kalau 2 kali dah mimpi dpt bby girl betul ke mmg akan dpt bby girl. ikut pengalaman mommy2? maafla saya cuma tertanya2 je tak kesah pun dpt boy or girl hehe ๐Ÿ˜๐Ÿ˜†๐Ÿ˜† #seriusnanya #bantusharing #firstmom

2 Balas
Tulis jawapan

sya ank 1st boy , masa tue mmg suka sgt belawa setiap hari.. berseri2 org kata.. 2nd plak girl , mmg serabai . biasa mekap setiap hari tp masa mengandung mmg malas sgt2 nak bersiap.. tp dua2 nya alahan teruk sehingga 3rd trimester sbb sya mmg ada gastrik so alahan mmg tmbh teruk laa semasa hamil.. yg 3rd ni , sepanjang kehamilan smpi skg 38weeks xda langsung alahan . alhamdulillah. loya muntah pening semua tue xda . firasat sya baby boy tp lps scan baby girl pula. tp , mmg kali ni serupa dgn 2nd.. sya mls sgt nak keluar rumah sbb sya malas nak bersiap ๐Ÿ˜‚ keluar beli groceries pun mmg pakai pajamas je pun bole.. mekap mmg xlah lgpun pakai mask , so x kesah . sblm ni , dlm rumah pun bermekap hari2 . tggu dan lihat sajalaa btul ke idokkk baby girl yg bakal keluar nnt , ๐Ÿซข.

Baca lagi

bagi saya alahan ni bukan menentukan gender baby, alahan sbb hormon kita, tapi insha Allah baby gurl kot, selalunya mak ni firasat dia betul mcm saya masa anak 1st, rasa mcm anak gurl n keluar gurl, tapi alahan time tu rajin sgt, morning sickness takde, suka makan manis, kuat pedih ulu hati, muka takde seri langsung.

Baca lagi