8 Balas

sama mcm sy. baru 14 minggu. smlm sy puasa full tapi perut sy mengeras, sakit bhgian bawah perut dan lepas berbuka, perut masih sakit lg. harini puasa separuh hari ja, perut okay dah. tak mengeras mcm smlm. lgpun kita taktau keadaan baby mcm mna dlm tu,tambah2 tak rasa kicking lg. so better berbuka kalau rasa tak sedap hati. instinct mommy2 ni kuat. apa2 pun kesihatan kita dgn baby kena priority.

saya mengeras, tapi sakit bawah peruh nk buka ke ya

Cuba selesakan diri dahulu bila perut mengeras. Kalau sy perut mengeras sbb penuh angin dan sbb lama tak membuang. So baby mungkin rasa tak selesa didalam dan dia mengeraskan badan. Selalu sy akan buang air kecil, minta suami urut2 sikit biar keluar angin dan rehat. Nanti perut sy jd lembut semula. Kalau awk dah selesakan diri pun perut masih keras, awak berbuka je..

sy pon perut kerap mengeras,, bgtau misi, diorang xgalakkan puasa, sbb baby saya dah ada gerakan yg kerap walaupun baru 16 week,, lagi2 risiko tggi,, pagi tu rasa lapar sangat mmg x boleh ganjak waktu

ye sis,, perut saya x berenti mengeras,, mmg pukul 2 mmg kne mkn,, kalau x mmg muntah ler jawab nya,,pagi tu sy mkn ubat,, so kena ganjak waktu mkn ,,harap mommy semua sihat2 semua,,,😍🥰

Sy pn 14 weeks. Smlm puasa full, dlm kul 6 ptg perut mengeras n sakit sgt..thn smp brbuka..pas brbuka perut sakit sgt smp tengah mlm…arini pose separuh hari he sbb msh rs sakit…

Kesian nya. Jumpa doc amik ubat muntah ya

Saya pun 15w perut asyik mengeras semalam dh seminggu puasa okay , tiba2 smlm sakit , mengeras sampai naik keatas , lepas berbuka terus xde mengeras 🤣🤣

ye you. i setuju org atas cakap. kita boleh ganti pose. tapi takleh ganti anak.

Betul 😭 risau sgt

sy 13w5d . mcmne ye nk thu perut tu mengeras???

Perut keras tu bila perut menegang sampai kita nak bernafas pun tak bole tarik nafas panjang

berbuka je . jangan risikokan anak kita .

Tulah risau, sebab asyik mengeras je perutnya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan