16 Balas

VIP Member

baby saya cukup sebulan kuning dia hilang sbb saya bagi formula milk. ada juga suruh makan mcm2 tp saya kurang percaya sikit. doc kata boleh jadi breastfeed jaundice. jangan give up. lepas kuning hilang boleh bg bf balik. awak boleh tanya doc susu formula yg sesuai. saya bagi baby minum nan pro alhamdulillah turun dan bagi baby minum 2 or 3 jam sekali. jangan ikut time dia tidur. kita kena bangunkan dia.

Hi... Bby sy pn msih on cek kuning.. Tp petua org2 tua, bg bby mndi tepung kanji😁 bila try kuning bby 191 trun 148..skg msih mndikn tpung kanji sbb nk bg trun bwah 100 Mndi dgn air sbun, bg brsih bby dlu lps tu mndikn dgn air tpung kanji tu. Tp stiap bayi xsama.. Ada pla yg bg susu kmbing.. Mndikan dgn bunga2.. And so on..

Xpe sis...jgn putus asa...kdg baby mmg lama jaundicenya..kerapkan susu, sis mkn mknn berkhasiat, sis minum susu kambing, mkn anggur hitam,.kalo blh jgn bg baby yg rasa...sis yg mkn...aritu kt klinik, dr suh topup formula...biar dia kerap kencing n berak...lg kerap dia poopoo, kuningnya inshaallah turun cpt...

kerapkan lagi bagi susu badan. kalau sis nak ikhtiar gune homeopathy cubalah. tapi bila makan ubat homeopathy tu baby akan kerap berak. sis tak perlu bagi anak sis minum susu kambing cukup dengan susu badan sis sahaja.

VIP Member

bagi formula. awak mcm kes saya. setiap kali bf pastu g check makin tinggi then masuk wad. tp saya tak berani nak bagi semua benda pd baby takut badan dia tak sesuai. better susu formula je satu2 nya cara.

Haii.. Petua dri akak sya.. Ambk daun lidah buaya.. Sejuk/bekukan dkt freezer... Lpastu dh sejuk, belah 2 dan yg lendir tu tampal kt dahi baby... Insyaallah kurang skit kuning anak..

VIP Member

Cube awk blend daun kucai ngn taugeh..pastu tapis amek air die..mndi pkai air tu..jgn bilas..insha allah cube awk buat dlu

kl sis dh susu kan baby mybe pmknan sis kurg vtamin yg dprlukan utk darah... kualiti susu sgt pnting kl baby de kuning..

Adk sy bby dia dkt 200..4 hri kne tgh bwah lmpu.. Arini adk sy bg 2 3 titik susu kmbing alhamdulillah kuning trun

Sis cuba rebus air halwa kundur letak dlm botol bagi baby minum . mana tahu serasi dgn baby sis😘

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan