22 Balas

mcm xda cara je sis.. tunggu la baby tu kluar baru stop asyik nak terkencing ni.. nak2 nanti baby lg besar lagi menekan pundi kencing kita lagi kerap nak ke tandas😅😅.. sy pun sedang alaminya.. baby dh kepala kebawah batuk/bersin sikit pun terkencing..

nanti checkup bagitau kat doktor. sy masa 12 weeks pun macam tu, turn out kencing kotor. lepas makan ubat, baru normal balik. ni dah 33 weeks baru kerap balik ke toilet. yg ni baru di kira normal sebab kepala bayi dah tekan pundi kencing

Ikutkan pengalaman masa pregnant, 1st tri selalu jgk nak ke toilet tu. Xp sy buat senaman kegel setiap hari. Mmg membantu sgt2. Dah kurang ke toilet. 3rd tri baru rasa semula nak ke toilet sbb baby dah start turun ke bawah. Cuba la ye, InsyaAllah

sy 22 weeks kerap jgk msuk toilet ..tp tk berapa sngt la . pg klinik doc ckp ad kencing kotor sikit .. doc bg ubat , tp lebih kurang je ..cme jenis sy klau minum air bnyk , mkin kerap la kencing ..klau tk minum air ..tk rse sngt nk kencing .

sy dr 7 week smpi skg da msuk 18 week mmg kerap ke toilet.. xsmpi 5mnt nk msuk toilet ja.. dalam ati bkata.. xpala btabah jala ulang alik tnds.. 🤭🤭 mmg pnt nk gerak balik2 msuk toilet.😅

mmg xde cara sis. Bila bby mkin besar ni sya 2nd trim nak masuk 3rd. Bila berjalan bnyak je mmg xleh tahan da nk terkucil jee😂 bertahan la 9 bulan ya mommy for ur little baby♥️

normal sis tp sy kurg kn minum air pda wktu mlm sb xlarat nk ulang alik je tandas,siang sy minum scukup nya yg d'perlukan.mlm last minum kul8 sb nk telan d'aura lps tu xminum da lh.

Memang takda cara nak handle. Just enjoy the moment, kerap pergi toilet pun kena kerap juga minum air ya 😊. Kalau mommies takut terkucil tiba2 jgn lupa pakai pantiliners 👍

saya 12 week alami sama juga mcm tu...kena layan moment ni je lah..kencing kotor sama nnti dh ok..bila bby dh besar pula kepala dh turun bawah lagi kerap ke tandas...😊

Saya baru masuk 3rd trimester, mmg lagi kerap kencing smpaikan saya dok fikir saya dulu sebelum pregnant kencing kerap mcm ni ke apa hahahahaha

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan