Pgalaman bpuasa masa hamil

Salam..hi semua..nak minta pendapat ..xlama lgi nk bpuasa..kandungan sy bru 7week ..preggy skrg nie rasa mual je dan badan selalu masuk angin kdang sampai skit perut padahal sy selera je mkn nsi mcm biase tp bdn perut still berangin...saya risau bulan puasa nie blh bpuasa ke x...pgalaman ibu2 mcmne ye...

3 Balas
Tulis jawapan

saya dapat tahu pregnant tine hujung2 bulan puasa tahun lepas, saya tak berpuasa start esoknya sebab takut merisikokan baby dalam perut . time tu baru 4 or 5w . tambahan pula ada sejarah keguguran. perkembangan janin time awal trimester ni sangat penting jadi saya ambik keputusan tak berpuasa sepanjang 9 hari terakhir tu, tambahan pulak perut kejap2 lapar walaupun baru lepas makan. kalau rasa mampu, puasalah . kalau tak mampu jangan paksa ๐Ÿฅฐ nanti jadi masalah pula pada sis dan kandungan. saya harini baru hari ke 2 ganti puasa

Baca lagi
1y ago

xde ape sis sy mnum air je tue pun still xhilang sy restkn diri je...kandugan kedua nie btl2 mguji ktahanan bdn sy..ank first xmcm nie...

Kalau selagi rasa larat, dan bila check up takde apa masalah serius melibatkan ibu atau baby, boleh teruskan. Cuma kadang nurse akan tanya puasa tak, kalau appointment waktu puasa, dan akan bagi nasihat yg sesuai dgn keadaan kita. Kalau macam saya tahun sebelum ni nurse nasihat selang puasa, sebab masalah hb, jadi kita follow je. Tapi hari yg kita sendiri rasa tak larat, memang terpaksa ponteng

Baca lagi
1y ago

sy skrg perut kuat berangin sis ..sbb tue risau klau prut ksong puasa nt mcmne

ada ibu kbnyakan kat sni awal2 mcm ni dia paksa diri puasa sbb taknak ganti puasa or sedekah untuk ganti puasa baby drg 9 weeks kbnyakan trus takda heart beat. tgok diri sndri kalau nak puasa