5 Balas

Sy ada masa 33w baby punya centile lebih besar dari usia mcm 2 weeks advance. Saya ada gdm. Tp sy makan elok je tak over. Cuma ada la cheat makan manis (check bsp masih dalam kawalan) cuma lepastu sy cut off terus gula. Check 37w baby normal balik. Awk 32w centile tu mungkin blh bertukar juga cuma takyah minum susu anmum apa semua tu and kurangkan manis. Jgn risau ye Maybe yg besar tu perut dia je ke apa

Goodluck sis inshaAllah tak ada apa perlu risau. Sy walaupun baby dlm perut dh berat normal, 37w jalan dah buka 3cm tak sedar pun 😂 terus kena tahan. Alhamdulillah baby keluar 3.33kg 37w5d.

Saya pun dr detect anak besar. Baru 28w tapi anak dah berat 1.8kg. 32w saya kena scan balik tengok kebesaran baby. Misalnya mmg besar saya kena refer hospital untuk next plan. Risau jugak kena beranak awal. Tapi harap semuanya baik2 jela. Aamiin. Cukup 37w beranak pun bersyukur sangat.

Amin.smoga diprmudahkn urusan bersalin sis jgk yer

mcm anak no 3 sy, xde gdm tp anak besar. 38minggu serah diri, doc hospital scan 3.6kg tp keluar normal forcep 3.985kg. doc kata mgkin sbb baka besar. sbb kencing manis xde. now preggy no 4 dh 34weeks. scan 36weeks nnti, moga tak besar😩moga biasa2 je dia.

Saya 32weeks baby besar kalau ikut Doctor scan size baby 34 weeks. Berat baby sekarang dh 2.4kg. Saya pun tak ada GDM& Doctor saya pun ada advise untuk bersalin 37/38 weeks.

saya bersalin normal, baby berat 3.7+, saya serahkan diri juga tp ikut duedate yg diberi

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan