Puasa masa mengandung

Salam semua nak tanya jika pregnant 28 minggu dah boleh tak nak puasa? Puasa ganti belum terganti lagi πŸ˜… kalau puasa ada effect dekat anak tak ye?#seriusnanya #ingintahu #firstbaby #pleasehelp #firstmom #bantusharing

8 Balas
Tulis jawapan

samalah sis saya pun belum ganti puasa. cerita dgn suami, dia tanya pendapat budak ofis dia, ada sorang tu share pglaman sendiri dia puasa masa ramadhan, badan rasa okay tp bila pergi check up berat baby kurang. suami tak larang tp dia juga galakkan, risau sebab ye la ni anak first. dan saya sendiri pun skrg mmg kerap sgt lapar dan sedang bekerja, saya pun tak confident nak ganti huhu. dilema betul.

Baca lagi
1y ago

kalau rasa x larat dan memudaratkan bby, tolong la jangan ganti dlu. even puasa wajib pon kalau memudaratkan ibu mengandung boleh berbuka. nanti lepas bersalin boleh ganti dan byr fidyah. tolong jgn seksa diri sendiri. kite x tau keadaan bby dkt dlm. kite ok, tapi bby kalau x ok kite x tau.

boleh je. xde mslh. penting minum air secukup nya. mean sepanjang malam tu boleh minum air dgn kerap sehingga smpi nak sahur. pasti kan sahur okay. melambatkan sahur. makan kurma utk bg tenaga. makan makanan bernutrisi. kalau ada tanda2 tak digalakkan berpuasa ya. https://www.instagram.com/reel/CcCrXnsMt9R/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Baca lagi
1y ago

baik sis, tqsm β™₯️

Tgk keadaan awk mcm mana. Mcm saya, husband tak bg gnti puasa lagi. Dia suruh ganti dan byr fidyah lpas bersalin. Saya gdm on diet. Selalu bila buat BSP msti ada bacaan bwh 4. So, husband ckp jgn ganti lagi. Nnt saya jadi hypo pulak sbb puasa

boleh je, sy 31w..alhamdulillah sy dah pun selesai ganti puasa...sis bt dlu utk 1hari tgok mcmna, klu dpt tahan alhamdulillah klu x dpt jgn paksa 😊

1y ago

ada tips tak sis? sahur makan makanan berat ke?

saya bulan Ramadhan nnti fasa dalam berpantang πŸ˜…, insyaallah semoga semua baik2x saja... amin

sy puasa ja..alhamdulillah bulan puasa hari tu full xtinggal🀭skrg dh 35w

atas badan ibu Tu, mcm saya puasa gdm pun dah peningΒ². xberani

boleh kalau larat. know your limit.