First time pregnant

Salam semua. Dah 4 tahun saya kahwin, tak pernah sekali pun tengok Double Line kat pregnancy test. Sehinggalah hampir 2 minggu asyik lenguh pinggang, kembung perut dan sakit breast, saya cuba gunakan pregnancy test semalam. Banyak kali saya cek, setiap jam saya cek sebab tak percaya. Dalam gambar ni cuma few pregnancy test yang saya jumpa, yang lain dah hilang. ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ Lepastu ajak suami pergi farmasi, beli Clear Blue pula punya nak yakinkan diri. Lepas tengok result kat Clear Blue, sampai sekarang sebenarnya saya masih rasa macam bermimpi. Allahuakbarrr. Menangis kami suami isteri lepas tengok Clear Blue ni. In shaa Allah minggu depan baru nak pergi scan. Tapi boleh tau, bila minggu sesuai saya nak buat buku pink ye? #1stimemom #pleasehelp #firstbaby

First time pregnant
74 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

I feel you.. tak pernah dapat double line. bila first time dapat double line tu, Ya Allah terketar2 terus tangan tunjuk kat husb.. husb yg penat balik kerja terus hilang penat. jantung rasa nak meletup ja masa tu๐Ÿ˜… 5x test sebab tak percaya, pastu husb beli clear blue ni baru percaya.. sekarang Alhamdulillah kandungan dah 4bulan. buku boleh buat seawal 8 dan 9 minggu. sy buat masa 9 minggu.. tapi kena gi scan dulu kat mana2 klinik. lepastu bawak suami, kad nikah, dan scan tu gi klinik.. suami pun kena ikut untuk buat ujian hiv test. ingat tau awal2 ni jangan la buat benda berat2.. even tolak guna kaki sekali pun. jangan buat tau.. banyakkan rest. makan makanan yg berkhasiat. minum susu.. semoga puan dan bayi selamat.. amin...โคโคโค

Baca lagi
3y ago

Hi Wak, sepanjang week ke 8/9 tu ada keluar cecair or lendir coklat tak?

buat seawal yg mungkin buku pink,sbb klu nak p KK kerajaan kena scan dlu kku dah tgok baby bru doktor bgi kbnran utk buat buku pink,sbb sya hri tu first scan,5w5d blm tgok baby lgi,bru dpt lihat kantung,so doktor sruh dtg blik 2 minggu kemudian utk scan kali ke2,alhamdulillah dapat dah tgok baby bru doktor keluarkan surat utk buka buku pink.JANGAN ANGKAT BENDA@BARANG BERATยฒ TAU,JANGAN STRESSยฒ,JAMGAN DULU MAKAN BUAH NENAS,MINUM AIR KELAPA,MAKAN IKAN BERBISA ATAU MAKAN MKNAN YG SEPARUH MASAK,,,,,NO.NO.NO....take care of your baby dik๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜

Baca lagi
3y ago

air kelapa x blh ea masa awal2 kehamilan?

Tahniahhh puan ! Semoga ุงูŽู„ู„ู‘ู‡ู lindungi anak & puan.. semoga dipermudahkan urusan puan.. i know how u feel ๐Ÿฅฒ coz saya 2 tahun kahwin baru dpt anak.. ุงูŽู„ู’ุญูŽู…ู’ุฏูู„ูู„ู‘ู‡ู skrg baby dah nk msuk 5 bulan.. puan jangan lupa makan folic acid & makan maknan berkhasiat.. buka buku ikut tmpt better puan call klinik terdekat.. mcm sy dlu minggu ke-9 bru boleh bukak buku..

Baca lagi
3y ago

Amiiiinnnn ya rabbal alaminnn. Terima kasih sangat2. In shaa Allah esok saya call KK untuk appointment. ๐Ÿ˜๐Ÿ˜

Congratulations mummy ๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ๐ŸŽ‰๐ŸŽ‰๐ŸŽ‰ Ibu2 yg lain dah comment bila nak buka buku pink ๐Ÿ˜„ so I x payah nak repeat haha๐Ÿคญ make sure mummy dah start makan folic acid, jgn angkat berat and dptkan rehat yg secukupnya ya mummy. Happy for u, tahniah again๐Ÿค—๐Ÿค—๐Ÿค—๐Ÿค—๐Ÿค—

3y ago

Thank you sooooo much. Hehehehe.. sejak tengok double line, terus nak angkat gelas pun tak larat. hehehe. Thanks untuk nasihat. ๐Ÿ˜๐Ÿ˜

nak tahu week brpa boleh Kira dari start period last puan, kalau x pasti, xsalah pergi je klinik swasta bawak pregnancy test ni... inshaAllah nanti doktor bantu, mana tahu dah 4/5 bulan...tahniah puan, jaga diri, semoga Selamat sepanjang kehamilan...selamat menikmati saat indah ini ๐Ÿ’•

Congrats mummy!! I felt you too. After 3years waiting.. sebaiknyaa kalau nak buka buku pink.. scan dulu kat klinik swasta masa dh 8week.. pastu around 9-11 week mcmtu.. call KK utk buat appoinment.. jgn pergi terlampau awal sbb nanti belum nampak lg.. tambah risau dengan ayat doc โ˜บ๏ธ

3y ago

alhamdulillah....tahniah sis...I'm happy for you...jaga kesihatan .. doakan sy bole hamil jgk, masih menanti kehadiran si kecil dlm keluarga kecil sy...aaminn.

Tahniah sis... sama cam sy juga.. 4 thn kahwin tiba2 pregnant... saya pun buat test byk kali sbb x pcaya... sy g klinik scan... Alhamdulillah mmg rezeki... pregnant dh masuk 6 bln.. semoga Allah mudahkan segala urusan sis ye..

3y ago

alhamdulillah...tahniah sis and take care ya...doakan sy boleh hamil jgk...sy pun masih menunggu kehadiran sikecil...aamin

Tahniah! Saya pun hamil pertama kali dalam 10 tahun kahwin. Sungguh tak percaya! Saya call KK nurse bagitau sebelum 3 months/12 weeks kena buat appointment. Telefon KK untuk dapatkan date appointment.

3y ago

Thank you very much. Sy doakan utk u, keep the hope alive. Sy buat IUI di HKL 3 kali pun gagal, tunggu IVF waiting list tetapi tiba-tiba hamil semulajadi โ˜บ๏ธ

Ambik Tarikh Dulu Puan..Nanti Nurse Tetapkan Bapa Week Untuk Buat Buku...Lama Kita Ambik Tarikh Nanti Lama Pulak Nak Menunggu Hari Nak Buat....Macam Tempat Saya Ada Limit Dalam 1 Hari Cuma 10 Orang Je Atau 5 Sahaja Untuk Bukak Buku Dalam Sehari...

VIP Member

Alhmdulillah tahniah sis Sy before ni sm jg 4 thn kahwin Tiba2 satu hr pregnancy test positive,rs x prcaya smpai suami pn rs test tu menipu๐Ÿ˜… byk kali jgk test alhamdulillah hr ni lahir seorang puteri yg comel.masih lg rs mcm bermimpi๐Ÿฅฐ