9 Balas

nanti benda ni akan jadi kerak kalau dia dah kering. anak saya pun macam ni. 2 kali jadi. kepala jadi busuk bau hanyir. awak basuh kepala baby guna air biasa . jangan air suam nanti jadi lagi teruk. tu ruam panas kat kepala tu. kalau awak risau sangat boleh refer doktor. mungkin doktor akan bagi krim ke untuk hilangkan.

Haritu anak i mcm ni juga sebab i bg pakai topi.. ruam naik smpi kat dahi.. lepas dri tu i x bagi pakai topi dh.. i cuci rambut dia mcm biasa pakai shampoo baby.. ruam yg kat kepala tu i x letak apa2 but kat dahi i letak bedak sejuk (bedak baby tambah air sikit).. Alhamdulillah berkesan untuk baby i..

VIP Member

better puan bwk ank jumpa doc pakar peads.. jika mmpu blh pergi klnik swasta pakar kanak2 tuk dptkn rawatan..mg ank puan cpt sembuh dan dpmudahkan segalanya amiin

Jumpa dr terus, nmpk mcm tebal sgt ni dekat nak bedarah kulit kepala anak awk tu. Klu tebal bgni cream pun mcm xjalan nak baik ni. Cuba jumpa dr ye.

skeenz balm Tasneem & snow white lotion elok untuk hilangkan ruam, luka, gatal2 👍 anak kena semut charlie pun saya sapu yang ni, cepat ja luka kering.

Betull ank saya bru ni luka di hidung pkai lotion snowhitee warna pink tu terus hilang 1 hari luka semua kering 🥺 sgt bgus

Saya sapu minyak zaitun je. Alhamdulillah dah hilang

ni boleh Kata teruk juga.. jumpa Dr sis..

Saya rasa mcm ok lg ni…observe dulu sehari dua

hmm nak tunggu kepala anak empunya post makin teruk ke? bagi pendapat biarlah yg masuk akal skit sis. huhu

better jmpe Dr pakar kulit sis..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan