salam nak tanye.. saya pregnant 7 minggu. normal ke tiada alahan?? sape mcm saya ya๐Ÿ˜…

salam nak tanye.. saya pregnant 7 minggu. normal ke tiada alahan?? sape mcm saya ya๐Ÿ˜…

15 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Sama la sis.. Normal ja sebenarnya. Risau juga sbb takda alahan kan. Tengok orang lain semua ada. Tapi kawan kata bersyukur la kita takda alahan ๐Ÿคฃ Atas badan masing2. Ada orang trimester 2 baru ada alahan. Lain orang lain cara.

Normal. btw, husband Saya ambil alih alahan dari saya. Dari anak first and nak masuk anak kedua pun dia yg alah. Dahsyat pulak tu alah nya. Kita pulak yg terpinga pinga. tengah malam bangun muntah, yg kita relax ja tidur ๐Ÿคฃ

2y ago

tq ๐Ÿ˜Šinfo

normal awak. janji scan baby nampak janin dan heartbeat. neway, sy mual je. muntah xde lagi hahaha. tp bauยฒ dh start..... smpai laki sy pernah gunakan sy utk detect bau busuk kt dapur. kt mana benda tu mati.. cis ๐Ÿ˜‚

Iyela Puan, saya 7w5d pun tak ada alahan. Risau plk tetiba tak ada alahan. Preggy sblm ni teruk alahan nyaaa ๐Ÿ˜…

Normal je tu, kita pun sama juga 7w4d dah bukan main berselera tgk makanan ๐Ÿ˜

its normal, sy pon 7 week, alhamdulillah tiada alahan cuma asyik lapar & kentut ๐Ÿคญ

normal kot. sbb saya pun sama takda apa2 alahan. makan bukan main berselera ๐Ÿ˜‚

TapFluencer

saya dah 8minggu setakat NIE xde alahan apa2 cuma loya tekak n xleh mkn pedas..

sama macam saya... saya pun tak ada alahan lagi..cuma rasa loya sahaja.

normal, sebelum ni dua2 anak tak alahan pn. bole bekerja mcm biasa.