Kepastian .

Salam , nak tanya mommy yg pernah guna test ni , alat ni betui2 boleh kesan ka kalau kita mengandung walaupun line samar2 ? Waktu mana paling sesuai utk test ?

Kepastian .
15 Balas
Tulis jawapan

Sy guna yg biasa, line kedua tak nampak sbb urine tak cukup. First time masa tu mamai pulak bangun tidur, memang tak terfikir macam mana nk collect urine tu. Belek2 bawah lampu, ada ni line lg satu.. So suami suruh test sekali lg pakai clearblue ni. Tp kali ni dh boleh fikir, ambil bekas kecik buat tadah urine. Bekas tu buang lps guna. Masa buat test tu ikut betul2 instruction dkt packaging.. Alhamdulillah positive..

Baca lagi
4y ago

Wah tahniah ๐Ÿ’ž seronok ja dengar bila ceka naik double line terang . Hm doakan saya ya .

VIP Member

Saya check bebetul bangun tidur nak sahur tu. Mula mula dia keluar result pregnant atau tak then baru keluar bape weeks dah kita. Kalau check pakai clearblue inshallah dpt accurate weeks kita, dua minggu pregnant pun dah boleh tahu ๐Ÿ˜Š

4y ago

Seronok nya dengar ๐Ÿ’ž๐Ÿ’ž๐Ÿ’ž๐Ÿ’ž doakan saya yaa ๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜

Ramai kata clear blue ni 99% accurate .. sya mula2 beli UPT yg biasa , mmg dpt 2 line tpi mcm xpuas hati then try clear blue . InshaAllah betul sis , Siap ada estimated week lagi ..

4y ago

Belum lagi tadi baru try yg upt biasa tu , satu line ja .

Sy guna yg murah biasa tu ja,first try dh naik 2 line..awal pg lps suboh g check ..terang plk line tu..klau diikutkn 4 mggu time tu ikut time period

4y ago

Wah bestnya cek ja double line terang ๐Ÿ™ƒ๐Ÿ™ƒ๐Ÿ™ƒ doakan saya ya . ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Yes..test kncg kita y first..result week die lmbt sikit kluar Dlm 15 saat... Die akan bg tau prgnt o x dlu.. Bru week..

4y ago

Okay terima kasih ๐Ÿ˜€

acurate sis bacaan upt clear blue ni.. mostly kwan2 sy semua gunakn clear blue utk ujian khmilan..

4y ago

saya dlu beli yg murah dulu..buat stok bnykยฒ kt rumah.. setiap kali bdan rasa semacam terus test.. kdg2 tu rasa putus asa juga.. then satu hri test lg skli.. bila dah nmpk double line even tak berapa pekat.. baru bli clear blue ni.. almaklum lah benda mahal..๐Ÿ˜…

Yg digital 99% accurate.. Siap bgi week pregnancy lagi. Saya pernah cuba..

Ni saya check guna cb digital mmg tepat.. P scan pun mmg dh 5minggu ++

Post reply image
4y ago

Haa yang tu pun boleh . Semoga dipermudahkan โค๏ธโค๏ธโค๏ธ

Sy 1st pregnant use ini juga... ๐Ÿ’ฏ% blh stuju...masa pagi best

4y ago

Terima kasih โค๏ธ๐Ÿ’ฏ

Waktu pagi lepas banggun tidur. Saya guna nk jgk. ๐Ÿ˜Š

4y ago

Sama sama sis๐Ÿ˜˜ sbb yg ni boleh detect berapa week pregnant. Hehee