JUS PATI DELIMA

Salam moms nk tanya,jus pati delima brand GULSAN sesuai utk mommy preggy kandungan berapa weeks ya?sy baru 21 weeks 3 day , dh sebulan lebih beli,xberani lg nk minum awl πŸ˜… ke ok je xde masalah? #firstmom #ingintahu

JUS PATI DELIMA
14 Balas
Tulis jawapan

sy lg suka buat jus sendiri masa pregnant . dari awal sy minum. alhamdulillah result masa mengandung dulu cantik je. hb cantik ,walau berat 100kg last timbang sblm bersalin,tk sangkut gdm pun . anak sy pun keluar kulit putih kemerah merahan . walhal sy kulit tanned πŸ˜‚

Try beli brand grante dekat mbg, mahal sedikit, tapi pure juice, lagi banyak khasiat macam makan buah dia, boleh tahan seminggu, nak minum campur dengan air kosong separuh, senang sikit nak telan, ada setengah orang tak tahan pahit dia

Post reply image

Okay je. Minum dri awal pregnancy pun bagus. Sy haritu drop hb masa week 20,lepas minum guslan ni dah naik balik. Sekarang week 25. Sembelit pun kurang πŸ‘πŸ» alhamdulillah

boleh je minum dr awal...yg ni bgs utk naikkn hb... sy dr 1st smpai 3rd baby amalkn yg ni...biasa cmpur 2sudu pati ni dgn segelas air suam...

if saya.. takde masalah. jadikan air minum tiapΒ² hari. bagus untuk bayi. alhamdulillah saya amalkan bayi keluar sihat takde alergik

bole je mnum..klau rsa pekt sgt awk bole cmpo gn air..akk Ni Bru 10 mmggu dh mnum gulsan Ni.. alhamdulillah ok..

1y ago

Tula dugaan sikit, selera tak ada sgt kan. Nak makan kerap pun tak selera. BaikΒ² sy cuba..tq kak πŸ₯°

darah sy nurse puji melambong2 minum ni.. tak perna bawa 13 spnjng pregnancy 1st dlu.. strt awal preggy da minum ni

sy dri awal pregnant smpai 23weeks sy mnum.... alhamdulillah okey n serasi dgn sy

TapFluencer

sy minum start tahu kata pgnant. alhamdulillah hb maintain 13 smpai nak bersalin

Maaf, tiada pengalaman. Saya amalkan real food. Makan buahnya

1y ago

sedap kalau makan yang buah nya ☺️