101 Balas

sy sebelum ni consume pagi, memang muntah...lepas tu ada yg suggest makan sebelum tidur alhamdulilah serasi...sebelum makan kena kosongkan perut 2 jam sblom tu...time nak tidur tak ada rasa pening, nak muntah sangat...🤗

aah betul. nurse pun suggest makan sebelum tidur & jangan makan dgn susu 😊

Samalh...sy pun muntah, dh mintk nurse tukar ubat, nurse sruh rujuk doktor, doktor plk ckp x blh tukar....so tpaksa lh telan juga, sy telan sebelum tido, sy minum air sunquik tnpa gula msa nk telan ubat to..

Ubat ni bgus. Saya pn rasa nk muntah tp saya amik ubat ni before mkn. Kalu saya amik ubt ni slps mkn,rasa nk muntah. Time sendawa ada rasa xsedap ubat ni yg sgt ketara. Skrg alhmdulillah blood test smua ok.

After blood test bru tahu hemoglobin naik or turun.

Try ambil after a decent meal 😀 but makesure pattern makan kita pun betul ye, kuantiti sikit tapi kerap. Kalau sejepuk makan banyak² sekali tu pun faktor trigger rasa nak muntah.

Sy dapat ubat bru. Ferrovit caps dapat masa checkup di kpj.Stakat ni mkn ok.xde bau hamis tu.ble sendawa xde bau sgt hanyir tu.sbelum ni mkn maltofer pun bolehla.tp still ble sendawa ade bau..

Cuba makan sebelum tidur. Ada juga terjadi pada saya, 2 kali lepas makan ubat ni muntah, tapi hari lain ok saja. Kalau memang tak boleh jugak, perlu beritahu jururawat yang merawat awak.

Pernah dapat. Tapi makan muntah jugak. Last2 request dkt doktor nak makan iberet 😅 iberet iron dia lagi kuat dri zincofer dan obimin. Tp boleh lg telan iberet dari zincofer.

Misi pun ade bagi saye ubat ni tapi tak sesuai selalu muntah naik pening lepas mkn ubat ni... Pastu misi tukar ngan yg 4 macam iron, b complex, vit c, folid acid hinggalah skrg

Nak tanya Ubat ni kena makan setiap hari or selang sehari ? Saya pun dapat ubat ni jugak , nurse cakap makan selang sehari . Kalau dah makan ubat ni tak payah makan acid folid ye ?

kena makan setiap hari..sbb dlm ni ade folic acid..vitamin b complex..sekali gan tambah darah..ubat ni myebabkan sembelit so kena minum air banyak2

Sy mkn seminggu loya2. Lps tu elok. Mls nk tukar2, sng telan 1 pil je. Mkn mlm sblm tido, mmg standby tepi katil. Lps mkn ddk kejap dlm 5min, lps tu tido. Sy sesuai mkn ni.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan