doc bagi ubat cepat period ?

Salam mommies..saya keliru sgt..saya dah lewat 14hari period..symptom pregnant semua ada..semalam check upt ada 2 line tapi samar2..harini pagi upt negative pula..so makin risau sbb masih rasa tegang and sengugut takot ada cyst atau fibroid..so pagi td gi klinik scan doc..Alhamdulillah xde cyst or fibroid..tapi doc kira period cycle lenght 30days..sepatutnya cycle lenght saya 25days..doc kata saya baru lewat period 8hari..doc scan and tunjuk dinding rahim tak menebal..maksudnya period akan lewat lagi...doc bagi ubat cepat period...patut ke saya makan ubat tu?atau tunggu lagi sampai upt positive semula?doc kata makan ubat ni..bagi period dlu...tapi skrg hubby kata jgn makan ubat period tu..tunggu lagi sampai 2 or 3 minggu...ada x mommies kat sini ada pengalaman doc suruh makan ubat cepat period ni?and kenapa upt semalam naik dua line. Harini satu line ??

doc bagi ubat cepat period ?
8 Balas
Tulis jawapan

Lebih kurang masa mcm saya ni. Saya sepatutnya period 26/3. Tapi tak period pun. Bila chck upt naik jugak 2 line. Bru rasa nk happy. Tpi bila next day chck balik upt 1 line je pula. Last2 period dtg hari ni 31/3. Lewat 6 hari. Selalu 28/29 dah dtg period. Kali ni day 34 baru dtg.. belum ada rezekiā˜ŗļø

selama ni ada masalah lewat period ke ? kalau takde usah makan ubat turun period . kalau betul period nk mai biar dia mai sendiri , kalau xde fike baik baik je sis mungkin hormon kite tak stabil jgn terlalu stress , lagi 2 minggu try upt test okay check semula

sy pernh mkn ubt ni masa nk g umrah dulu utk deley kan period..sbb klu ikut perkiraan waktu g umrah tarikh sepatutnya sy period.. so doc bg ubt ni kena mkn ikut time sampai abis buat umrah...lepas blk Malaysia period sy lewat 1week..mybe kesan ubt kot..

Rahim nipis maknanya x subur lagi. Dan confirm xpregnant. Kalau tunggu memang lambat lagi nak period. Upt samar tu boleh jadi evap line.

Kdg nak period tu line blh jd 2 gak. Tu la tak tau sbb pa.. Tp rasanya klu nk tunggu lg pun x salah. Nnt blh mkn ubat tu.

VIP Member

Kalau sy, sy tak makan dulu. Biar je period keluar sendiri. šŸ˜… Mana tau memang ada rezeki baru nak lekat.

5y ago

Betul tu. Awak tunggu saja period dtg sendiri@lagi seminggu test upt semula. Kalau mampu guna clear blue digital. Memang accurate utk saya.

kalau sy rela tnggu period dtg sndri.. sbb msih mngharap ade rezeki.. šŸ˜Š

Jangan dulu makan sis tunggu dulu 2/3 weeks