Perut membesar

Salam momies semua.. Sekitar mggu keberapa/bulan keberapa perut kita nmpk membesar or nmpak ada perubahan? Risau jugak dah 3 bulan xnmpak perut lagi. #First_Baby

28 Balas
Tulis jawapan

saya mengandung 8 bulan baru nampk perut . and risau jugak sblom ni sbb x nampk sgt pon , tapi slagi baby dlm kandungan aktif bergerak insya Allah tak ada apa yg perlu dirisaukan .

3 bulan mmg tak nampak sgt perut, kalau nampak pun akan nampak besar bahagian bawah pusat. Masuk 5 bulan ke atas akan slowly nampak perut membesar dengan lebih ketara.

kecik lagi awak baby dlm Tue...klau saya skrg preg 8 bulan pun org kata perut kecik...mcm2 mult org skrg nie...da la bnda Tue sensitif wat ibu2 preg๐Ÿ˜…

2y ago

Jwb mcm ni sis, baby nk bg mak nmpk slim. Asalkan baby cozy dlm perut dn membesar dgn sihat. Besar sgt pulak, nk trunkan berat tu kne lebih effort.

tk yah risau la sis, sy dulu 3 bulan pun tk npk lg perut besar,, tunggu 5-6 bulan baru npk perubahan perut tu. Skrg sy dh masuk 8 bulan.

Ikut org jugak.. kalau jenis selim lambat sikit. Selalu nya 5 bulan baru nampak ketara sikit

Takpe la tak nampak, nanti dah masuk 3rd trimester rasa besar sarat nak bawa pun mengah sekali

6 bulan baru ketara nampak perut. Pakai la baju longgar macam mana pun akan nampak perut ๐Ÿคฐ

Size badan kecik kadang cepat jerr nampak perut. macam saya ๐Ÿ˜‚..baru minggu 13.

Sy 21w pun belum nampak perut sgt, tp rasa je baby gerak. Hehe so jgn risau ye

saya start masuk 5bulan perut makin membesar plus berat naik mendadak ๐Ÿคฃ