12 Balas

Pergi klinik sis . Sy kerja klinik . Blh pergi klinik swasta atau kerajaan yg bwrdekatan . Takut sis perlua antibiotic . Dan kalau dah berlubang perlu ditutup rapat supaya kuman x masuk . Dan staff nurse yg cuci perlu tekan perut perlahan2 utk keluarkan nanah tu . Pergi klinik ASAP

Saya pernah jd mcm tu...saya ke klinik swasta...doc suruh kerap bersihkan dan rajin2 lap pakai alcohol swap...insha Allah dia akan tertutup sendiri...and 2nd czer pon sama...terbukak...maklumlH brpantang sndiri...kene bangun dduk...jd saya cuma amalkan cara tu...melainkan kalau bernanah bru ke hspital...

saye pakai sapu nipis ubat cuci pusat tu..ade alcohol..

VIP Member

Wslm, mommy awak basuh n air suam ye.. Deep deep n tuala kering.. Insha Allah blh sembuh. Sbb sy haritu hujung tu ada yg hampir jd mcm tu. Tp nurse check bagithu cuci n air suam.. Ambil kapas deep2,mintak tlg sesiapa check kn luka tu okey 🤗

assalam nk tnya saya czer lepas tu sebelah tempt bedah tu atas sikit pada dia ada rasa pedih mcm kena cili tapi kejap ii jaa dia rasa baru 4 hari czer biasakaa rasa mcm tu??

alhamdulillah, sy pn baru hilang jg

G klinik biasa pon boleh nanti doc cucikan.. Luke czer mmg susah sikit nak jaga.. Sy dlu keringkan pakai hair dryer lps kali mandi 😂 punyala nak bgi kering betul.. Hehe

Pastikan sentiasa kering.. Dap dap dgan Tisu kering.. Inn shaa Allah lama2 baik.. Mkan banyak2 sumber protein.. Mcm telur rebus..hehehe

saya terus pergi hospital..tak pasal² kena buka balik jahitan..pastu biar terbuka buat dressing selama seminggu dan baru jahit balik

Biarkn kering,saya dulu guna gamat sapu je kat tmpt czear dn bgi kering.

minyak gamat ke

Refer blk hospital jgn biar berbau busuk nanti

Blubang kecik je...

Saya pun tgh alaminya skrg.. #pertamakaliczer.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan