Contraction

Salam harini saya 38minggu, saya dah rasa contraction 10minit sekali strt sakit dari jam 9pagi. Tapi masih tak turun tanda. Boleh ke pergi hospital? Atau kena turun tanda dulu ye? Terima kasih mommies sudi jawab selamat hari raya #bantujawab #ingintahu

14 Balas
Tulis jawapan

πšƒπšž πšπš‘ πšπšŠπš—πšπšŠ πšŒπš˜πš—πšπš›πšŠπšŒπšπš’πš˜πš— πšπš‘ πšœπš’πšœ...πš‹πšŠπš’πš” πšœπš’πšœ πš‘πš—πšπšŠπš› πš”πšŠπš πš‘πš˜πšœπš™πš’πšπšŠπš• πš—πš—πšπš’ πšœπšžπšœπš‘ πš”πš•πšŠπšž πšπšŽπš›πš‹πš›πšŠπš—πšŠπš” πš”πš πš›πšžπš–πšŠπš‘

Boleh..pegi je sis..sye sakit contraction setiap 30 min..tk sure contraction ke tk sbb sakit mcm sakit sengugut dari pinggang smpai bawah..pastu baby kerap mengeras..pegi pac cek jalan tk bkk lg and bby semua ok n normal..dr sruh balik dluh..yg penting kita tahu baby ok ke tk kt dlm

cm sy msa ank kedua..xde turun tanda..g spital trus pastu masa nk kencing bru ad turun drh..doktor check dah 6cm..means dri umah lg sy dah ad bukaan..doktor kata nasib mai cpt..klu x brnak kat umh

2w ago

Laju awk kuar drah trus 6cm..sy kuar darah pg,mlm g hospital bukaan 3cm bru..esok nya tghri bru bersalin..nk tgu bukaan tu , contraction mcm nk mati πŸ˜…

Better sis terus pergi hospital .. i dlu mcm tu tpi i bru first baby so tak tau pape .. I bΔ±arkan smpai ketuban pecah baru I pergi hospital .. smpai hospital dah kena marah nurse2 hm

boleh. pegi je hospital check sis. mcm sy, ada rase contractions, pegi check hospital bukaan 2 cm dan air ketuban kurang, maka mereka warded kn sy untuk monitor

saya pun 38w jugak harini..dah start rasa sakit..nak tgu 10minit sekali nak pergi hospital..semalam seharian cirit birit mgkin punca jgk jln nak bukak..

boleh ke hospital. kalau first baby, 10 minit sekali tu agak awal lagi. nak tunggu makin kerap lagi pun boleh. ikut mana yg sis selesa.

saya dulu bersalin 38w .. saya cuma contraction yg kerap .. takde turun tanda .. pegi pac dah bukaan 2.5cm rupanya

Contraction tu tanda nk bersalin dh sis.. x perlu nk tunggu darah ka apa, lain org lain.. boleh g hospital dh

contraction tu dah tanda dah tu sis.. pergi hospital je