8 Balas

baik sis g cek n dgr ckp doktr..sbb sy pernh kena kes mcm ni 3tahun lepas.sy biarkan je sampai pecah dlm tiub n nyaris ragut nyawa sy sbb darah dah penuh..Alhamdulilah suami cepat terus bwk g hukm terus kena opertion. tiub kanan buang n rahim saya rosak sikit dn kena buang sikit..syukur nasib sy masih boleh pregnt cuma kali ni dah x boleh normal akibat rahim dah rosak sikit..kena czer...

Kalau nak masuk 6minggu. Maybe dorng akan ambil test HCG dulu. Mcm saya before this, ambil test HCG 3kali, baru doctor dpt detect ectopic pregnancy. And doctor suruh mintak advice dekat government. Saya pegi PPUM terus kena buat operation on the spot buang satu tube. Sbb time tu dah 9weeks++. Refer je dulu..

sbaiknya ikut arahan doktor. ektopic pregnancy ni bahaya n blh myebabkan rahim bmasalah. pgalaman saya dlu ektopic pregnant 6w da truk sbb xda pemantauan myebabkan kandungan tu da pecah dlm n tpksa operation. kna buang rahim sebelah kiri. smoga sis dpermudahkan.

VIP Member

Untuk langkah berjaga2.. better ikut arahan doc. Sbb pregnant luar rahim tu maksudnya embrio tak berada di tempat yy sepatutnya. Makin lewat dpat rawatan, lagi buruk padahnyer. klu dapat detect awal, nyawa ibu dpat diselamatkan. Jgn amik mudah.

Kalau ectopic bahaya dia blh rupture sis. Better sis pergi ikut arahan doktor tu takut tmpt penanamn tu pecah. Ectopic ni mgandung di luar rahim. Doakan sis baik2 shja

So better u follow apa yg doktor nasihatkan tu. Dari situ baru jelas kekusutan yg awak alami. Semoga semuanya dlm keadaan baik2 saja ya... Amin

Masa scan tak nampak ape2 lagi kan? Means in shaa Allah bukan ectopic pregnancy. Nanti pegi kk dlm 8w ke atas.

Jgn tunggu sampai esar bagus pegi Spital cepat... Bahaya tu blh meragut nyawa kalo da pecah n bleeding

yup. pergi klinik & dapatkan rawatan segera.. sbb ectopic pregnancy bahaya.. klu lambat takut risiko. tc

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan