13 Balas

Ubat yang paling selamat makan semasa hamil cuma paracetamol sahaja, ubat tahan sakit yang lain akan beri kesan kecacatan kepada bayi, itu yang doctor ada mention dekat saya. Saya pon sejenis migrain tapi makan ubat paracetamol pon bile betul betul max sakit. Segala ubat pain killer selain paracetamol sila elakan ya

Hi . Saya makan ubat caffox ni utk migrain. In fact ubat ni actually tak berkesan sgt utk sy sbb migraine sy teruk sgt . Tapi doctor sy suruh stop ubat migraine termasuk caffox . Stay strong okay untuk yg migraine tu .

tak boleh. doctor kata hnya panadol dan paracetamol shj boleh. lain2 kena tnya doctor. sbb sy pun ada migraine dan amb ubat ni juga before ngandung. doctor suggest bnykkan rehat dan tido dlm bilik yg gelap tak bising.

xbolh ambil ubt sembarang sis time prgnt.jmpa doc dulu tgk apa yg dorg advice n suggest ubt yg sesuai.sbb kt mgndung ni kna jga2.jgn dulu ya mkn.baby yg kecian.

Ubat ni kuat sis.. klu menyusu pon lps mkn ubt ni 3 hri brubbley menyusu bby.. lg kn prgnant.. klu x prgnant pon xley mkn sgt ubt ni cbb effect dye kuat

btter p klinik tnya sis . klau 1st trimstr bnyk kna jaga . bhya untuk kandungan klau mkn ubat yg doktor tak suru

wasalam, tak boleh sis , saya ade tanye doctor hari tu, ibu menyusu pon tak boleh makan

Better ambik paracetamol je.. Ubat2 untuk migrain tk boleh kalau pregnant.. Bnyakkan berehat..

selalu dr suggest paracetamol je kalau sakit sgt. baik tunggu dr ye sis

Caffox for migraine tp seeloknya elak lah ambil. Ambil paracetamol je.

Soalan popular