6 Balas

I wish I could hug you right now dear. You are such a strong woman. But always remember that no matter how strong we think we are, pls prioritise our health (mental & physical). Waktu berpantang ni, macam2 boleh jadi. It’s either we are lucky or sebaliknya shj. Betul kata awak, jagalah kesihatan sebaik mungkin. Badan kita ni nak pakai lama. Not only for us, but for our kids. Anak2 perlukan kita utk dia membesar dgn baik dan sihat. Jadi kita as their role model perlulah menunjukkan contoh yg baik dari segi luaran dan dalaman. Frequently being extremely exhausted is not healthy at all. Mudah rasa nak marah, moody, sehingga mungkin up to pukul anak. All starts from mental health kita sebagai si ibu. So, ajarlah suami supaya terlibat dgn setiap perkara yg kita perlu hadap since pregnancy, delivery, pantang etc. Suami perlu faham keadaan isteri. Suami perlu ada awareness. Stop with the mindset: Takpelah, aku boleh.. kesian suami aku dah penat bekerja.. Nope! Kita pun penat juga hadap alahan, morning sickness, kandung baby, kemas rumah, house chores etc. Sama-sama penat. So sama-sama face the pregnancy, delivery and pantang phase. Bila kita bagi suami awareness and responsibility since early stage, dia automatically ada empathy and sympathy and responsibility - knowing what he should do as a future dad/dad/husband. Do not absorb everything on your own. If your husband ada work commitments, then request him to hire you with a helper/maid/CL. Else, he has to do it with you. To make baby needs two person - husband and wife. Hence, to take care of the baby also needs the same two person (not only the wife!). May everything go well for you dear & all moms/future moms out there.

tapi dlm kes sy suami mmg xsedar dh , jd klaw dia x mampu nak sedarkan diri , kita sebgai ibu ,kna sedar diri ,mksd sy ,klaw awak tiada pergantungan awak jgn push sensorg , awak kna cri bantuan lain . klaw suami malas nak tlg ke apa bia kan , yg penting jgn paksa diri penat rehat dlu

Tq atas perkongsian nye mommy.. btol sgt tu.. kdg org nmpk kte sihat, da kuat (maybe kte jnis yg x ske tnjuk sakit), maka dyorg serahkn sume nye pada kte.. its a good things utk luahkn pd suami ape yg kte rse, penat kte tu.. x perlu nak pikirkn org lain ktika tgh pantang.. kdg pikir kesian suami penat keje, ah x payah pikir.. utamakn kte n baby dlu.. bab2 bpantang tu skg da moden bley tgk kt ig pakej2 pantang yg ade.. bley amek ikut kmampuan atau pun walk in je mne2 kedai jamu/kdai ibu anak, bley tnye pkerja kt situ ape yg perlu ade ktika bpantang.. bg sye REHAT yg cukup adalah keperluan utama ketika berpantang..

Saya pun bakal bersalin nanti. Family saya tidak mcm family orang lain. Family mertua pun sama, tambahan pula anak kesayangan diaorang pun bakal melahirkan anak pertama tahun ni. Saya 1st time mom. Syukur saya masih bekerja dan ada gaji tiap2 bulan. Jadinya, saya taknak letak harapan pada manusia, then, saya decide nak ambil CL utk teman saya. Agak pricey juga. Tapi, fikirkan kesihatan mental saya, saya korbankan duit. Harap CL saya tu buat kerja elok2 dan menyenangkan hati saya. Penat nak hadap stress semua ni. Saya nk berpantang dgn tenang. Nak tinggalkan masalah ofis apa semua.

I wish i could give you a hug. Awk kuat sgt sampai harini. Sy doakan awk sentiasa kuat smgt, sihat tubuh badan dan yg penting bahagia dgn diri awk. Sy doakan juga anak2 awk hargai awk bila mereka dah besar nanti. Besar sgt apa yg awk dah bt utk mereka. Dan sy harap you put yourself first plk🥹 sentiasa kuat ye awk❤️

terima kasih

TapFluencer

Saya suka perkongsian ni. Jangan anggap remeh benda kesihatan mental. Love ourselves 💕

ye btol..

virtual hugs for you sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan