Bagaimana reaksi suami apabila tahu anda mengandung?
Bagaimana reaksi suami apabila tahu anda mengandung?
Voice your Opinion
Terkejut dan excited!
Biasa-biasa je
Takut dan tidak bersedia
Pengsan

21558 respon

239 Balas
Tulis jawapan

anak first excited smpai pi cium benda upt tu , anak 2nd pun excited sbb geng masjid dia anak 3rd kami gelak besar2 sbb igt nk besar kan dlu yg no 2 tp kami terima dgn ikhlas dan happy jer .. tp sbnarnya gap anak semua okay 1 smpai 3 ni semua gap 2.5 years baru ngandung balik

Terkejut dan excited tp sedikit risau.. Sbb sblm ni dah gugur 2 kali.. Ni pregnant kali ke3.. Mula2 xnmpk janin langsung smpi 8w.. Masa tu dah down n depression nk start teruk balek sbb Dr ckp berkemungkinan miss miscarriage.. Skali bila scan 10w.. Ada janin n heartbeat ๐Ÿ˜ข๐Ÿ˜ญ

3y ago

Sama la mcm saya... Bln 3 baru pas gugur yg No3 (5week)..lepas tu 8/4 da period balik... Ujung bulan 4 dtg lg period tp mcm spot2 tu bukan fresh blood.. Pastu fikir xde ap kot mgkn sbb fibroid dpt tau preggy yg No3.. Bgtau kwn tmpt keje die suh buat blood test.. Teros buat time tu gak mmg result +ve.. Allahuakhbar rase mcm xpecaye je..

bila bg gambar pregnancy test dia marah sbb sy sertakan emoji nangis dia xfaham tgok mcm ne...blik keje ptt nampak muka x excited...bila sy cerita blik bru lah muka nampak muka excited..siap ajak g klinik n pesan suruh jaga elok2..alhamdulillah 2 taun 3 bulan menunggu...

time tu suami keje chat suami bagitau saya pregnant dia punya happy sampai bagitau satu kilang dia nak jadi ayah balik tu dia bagitau kat kawan ii dia yg laen saya pulak yang malu yela baru lagikan and ni pon baru anak first Alhamdulillah kandungan dh masuk 14 week๐Ÿ˜‚

hanpir 4 tahun kawin, 2x pernah gugur sebelum ni. kali ni bila tahu, memang husband berubah sikap. rajin masuk dapor. sediakan makanan. banyak buat kerja rumah. rajin. alhamdulillah. dia byk suruh rehat je. jadi permaisuri agung sementara kat rumah ni

die biase2 je dpt tau sy pregnen..mugkin sbb ank ke 3 kn...๐Ÿ˜…tp bile sy aritu ade sakit perot mase prgnen 10week..g cek kt swasta..scan2 dpt tau sy pregnen bby twin..time tu jgk muke berubh..menangis same2...

Rasa bersyukur dengan nikmat rezeki yang Allah kurniakan sebab ni kali ke4 mengandung, 3x keguguran. Doakan kandungan kali ni sempurna sehingga dia lahir dengan baik dan selamat. semoga Penantian selama 11tahun berakhir dengan kegembiraan๐Ÿ˜Š.Aamiin.

excited sbb last anak no 2 dh 3y . dedua anak yg ada girl . suami pulak lg 4 tahun menjangkau usia 40 dh so memang plan utk dpt kn anak lagi . selama ni tk berhasil alhamdulillah kali ni menjadi . bila dia tahu saya pregnant dia terkejut sangat .

Setahun lebih no protection, xda yg sangkut. Allah nak bg rezeki, lewat dtg bulan 5 minggu, saja test upt. double line, bg tgk husb , 2,3 kali tanya btul ke btul ke ni? senyum2 sengeh2 ulang2 tanya. Alhamdullilah. Allah sebaik baik perancang.

bagi 4 pregnancy test..die tgk dgn muka hambar jer...pastu siap tya,ape ni semua2 ni..padahal dah ade note kat DLM Tu..๐Ÿ˜’tapi respond ni mmg dah agak dah..klu die tunjuk gembira lagi seronok..or at least says "alhamdulillah"? hurm..Geram thauuu...