11 Balas

Sama saya sis, 39w1d, saya cek BP selang sehari di KK, smpai nurse2 duk gurau bila la nk keluar, kdg cek jntg baby, adik bila nk kluar ni. hehe, kdg gelak je, skrg tak ada trun tnda ap pun, cuma kerap sakit di kelengkang dan rasa trkanan di bawah prut je, tapi sya msih jalan2, hari chcekup BP mesti ajak mak sy jalan lotus, konon nk bagi cpat bukaan kot, jalan banyak, tapi kdg last2 malam sllu lenguh betis je la. hehe Insyallah semoga urusan kita dipermudahkan, nanti dah smpai masa baby nk kluar akan kluar jugak kan, 🥰. Saya enjoy ja la, dri stress pikir tak ada tnda lagi.

Tu la saya pun hari2 aktif kemas rumah, tukar cadar katil semua la 😅 semoga dipermudah urusan kita ya sis.

Pengalaman sy .. bersalin awal 2 minggu dari due. Sy mmg kuat berjalan.. balik keje mesti ada tmpt nk singgah..smpi ramai tegur mak Yong tak reti penat ke 😂 Siap sempat p tgk konsert ziana zain.. besoknya trus msuk wad dh ada bukaan 1cm. Petua dia .. bykkn berjalan kaki sis. Take care

sama laa kita, sya due hari ni, tk da trun tanda apa pn 😌 smua petua dh bt, brjalan sakan smpai kaki pn lengguh bengkak.. tarikh serah diri pn dh dpt 😌 hrap baby kluar sblum serah diri, kita excited dh dia srnok lgi kt dlm perut

2 hari sebelum deliver, sy sapu lantai, kutip mainan anak sulung kat lantai (purposely to imitate ketuk ketampi move), baring mengiring ke kiri sewaktu tidur, 38w4d pecah ketuban, contraction start from 5.20am, 6.48am bersalin. 😊

Saya 39w5d baru ada tanda2 contraction. Sebelum nak masuk 40w saya dah beranak alhamdulillah . Banyakkan pujuk2 baby. Banyakkan berjalan , buat senaman and bersama dengan suami. Insyallah baby bagi tanda2 nk kluar.

saya dah 39w6d . last kemarin appointment dgn kk . esok jmpa doctor utk scan. 21hb . mybe dia akn bg tarikh serah diri . due saya esok 21/6 . masih berharap and pujuk bby smga harini ada turun tnda . 🤲

alhamdulillah sy dah slmt bsalin pada 23hb june . syukur ke hadrat allah . awak pn tak lama lg kuatkan semangatt☺️

Saya pon dha 39w1d tak de tanda lagi sis . Semua orang dha tanya bila baby nak keluar . Paling best nya kawan saya due petengahan bulan lepas dha bersalin hari nih 😂😂 .

Jadi overthinking pula menunggu baby ni kan. Semoga dipermudah urusan kita melahirkan nnt ya.

39weeks 3days sama xada tanda2. Masih berkerja dan mula stress orang keliling tanya 🙃

In shaa allah.. semoga dipermudahkan utk kita semua..nnti share2 lah kalau dah beranak😬

39w6d ..sama jgk msih blum ada tanda🙂

In shaa allah.. semoga dipermudahkan utk kita semua..nnti share2 lah kalau dah beranak😬

Soalan popular