15 Balas

Saya dulu anak ke 4 tarikh due bulan puasa..mula2 ramadan saya puasa je..tp nurse x galakkan..takut baby kurang gerak..n pesan kalau x gerak mana suruh berbuka je..saya cuba puasa..kadang2 sekerat hari je..anak saya lahir pd hr nuzul quran..14 hr sblm raya kalau x silap saya..

Klu xde masalah wajib puasa.. sy preggy 6 org dh Alhamdulillah puasa ok.. sahur tu kena mkn laa yea.. tp ms ank no 3 x cukup laa posa tu sbb bersalin puasa yg ke 10 😂😂 Kali ni pon due date bulan puasa.. bertabah laa nk mengganti sbb time breastfeed lg mencabar

Boleh puasa sis, kalau rasa x larat, terus berbuka. Boleh puasa selang sehari jugak kalau x larat. Jangan paksa diri bila rasa lemah. Make sure ganti puasa yg tinggal.

Saya nanti 9 bulan masa bulan puasa. Saya nak puasa kalau boleh puasa, InshaAllah boleh kalau cuba. Baby pun sihat je, saya dah pernah puasa masa 5 bulan. 🤗

Alhamdulillah,,, sy ank dh 3 spanjang bulan ramadhan sy bpuasa dn alhamdulillah penuh,,,, tp utk mereka yg ade mslh x dgalakn ye,,,sian ibu dn bby nnt,,,

Boleh berpuasa klu x memudaratkan... lg 1 rezeki ibu mengandung dpt puasa penuh... semoga dipermudahkan urusan kita...

VIP Member

Kalo larat. Puasa laa. Kdg mai perut dh sarat dh nih.. Lapaq jaa. Kalo ta boleh. Jgn paksa.. T jdi apa2 pulak. Risau..

VIP Member

Bg IBU2 yg ada masalah..baik xyah la...fkir kesihatan baby..terutamanya kesihatan ibu juga.

Saya bby 9 bulan time dah start puasa tapi saya tak boleh nak tahan lapar sbb ade gastrik

VIP Member

Kalau tak mampu, jangan puasa. Ingat kandungan ye. Saya tahun lepas tak puasa pun.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan